Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérdeznek rá állásinterj...

Miért kérdeznek rá állásinterjún olyan dolgokra amik feketén fehéren benne vannak az életrajzban és tovább tart megkérdezni mint elolvasni? Pl szakmai gyakorlat (nem) léte

Figyelt kérdés

Ha én frissen végzett vagyok adott képzettséggel és feketén fehéren ott van az életrajzomban hogy hol mit végeztem, és a vaknak is nyilvánvaló hogy szakmai gyak az érdemi nincs, nem is lehet már csak időbeli kötöttségek miatt se (nem volt mikor)akkor erre minek kérdeznek rá?


Mit gondolnak, hogy egy 20-as éveiben járó ember aki most végzett, az 20 évet lehúzott már valahol?

Vagy azt gondolják hogy kifelejtettem az életrajzomból a legfontosabbat? Még az óvodámat is beírom, de a szakmai gyakot meg kifelejteném? Vagy mégis miért kérdeznek rá hol dolgoztam eddig? Sehol! Hol dolgoztam volna? Mikor?


De még ha dolgoztam is volna-gondolják hogy ezt nem írtam volna be nagybetűvel pirossal kiemelve? Hiszen a legjobb ajánló épp ez lenne! Elemi érdekem lenne hogy beírjam.


2015. szept. 9. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én frissen végzett vagyok adott képzettséggel "

Nem tudom, hogy milyen végzettséged van, mert ez nem derült ki, de pl. a szakközépiskolásoknak van nyári szakmai gyakorlatuk TESCO, stb-nél. Ezenkívül sokan nem írják bele az önéletrajzba pl. a nyári diákmunkát sem, pedig az is számíthat. Nos, ezért kérdeznek rá.

"Elemi érdekem lenne hogy beírjam."


Nem mindenki tudja, hogy ezeket is be lehet írni.

2015. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok: a kereskedelmi szakközépiskolásoknak van a TESCO-nál.
2015. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

A hülye hr-k általában egy húszas éveiben járó embertől 30 év szakmai gyakorlatot követelnek.

Mondjuk ha esze lenne nem hr-s lenne.

2015. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Szakmai gyakorlat érdekelheti őket, amit a suli alatt kötelező letenni.
2015. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem. Teljesen tiszta volt hogy őket nem az érdekli az iskola milyen gyakorlatot végeztetett. Őket az érdekelte élesben hol dolgoztam. És aztán csodálkoztak hogy jé sehol?

Ja csak ennyi éves? Ja hát akkor nehezen is dolgozhatott volna...

2015. szept. 9. 14:26
 6/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha esze lenne nem hr-s lenne.



Így van. Dísztyúkok akik azt hiszik ők fújják a passzátszelet.

És így van azért HR-es mert szarhoz se ért. Ha értene bármihez nem ezt a bullshitet csinálná.

Azt még megértem ha egy idősebb 50-60-as végezné ezt a munkát mert annak ha más nem is emberismerete biztos van.


De ezek a kifeknt kifent hülye libák mi a szarhoz értenek a műkörmön meg a szolin kívül?

Szakmailag nullák, de a munkájukhoz ez nem is kéne de emberismeret igen. De mit ismernek ezek 20+ pár évesen max? A farokméretekben mindjuk biztos járatosak de azon kívül?

2015. szept. 9. 14:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A sikertelenséged miatt nem a HR a hibás, de az utolsó kommented eleget elárul rólad.


Egyébként egy tapasztaltabb (és idősebb) HR-es már nem azzal foglalkozik hogy előszűrje az embereket nem értem miért vannak ezen meglepődve az emberek.


Ja igen, engem is interjúztatott már nálam 20 évvel fiatalabb hölgy de nyilván nem ő volt a végső döntéshozó ... :D


(remélem az ovi poén volt)

2015. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És arról a szituról mi a véleményed amikor apámat állásinterjún az első körben kivágta egy cicababa (IQ zéró), mert szerinte nem volt megfelelő a végzettsége, majd a cég főnöke visszahívta apámat és nem győzött sajnálkozni, hogy iylen embert elküldtek ilyen indokkal és behívta újabb interjúra a cicababán átlépve, majd állást adott.

Kiderült a cicababa olyan segg volt hogy azt se volt képes megítélni a végzettség megfelel-e a melónak.

2015. szept. 10. 08:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De amint látod, itt sem a cicababa hozta meg a végső döntést.
2015. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

itt sem a cicababa hozta meg a végső döntést.



Nem, de ha apám totál tévedséből nem küldte volna el az életrajzát a főnöknek is, hanem csak oda küldte volna ahova a cicababa kéri, akkor sose kapott volna ott állást, mert a főnök nem is szerzett volna róla tudomást.

És hány és hány oylan lehet ahol inkompetens retket miatt akik játsszák a (nem létező) agyukat enm jut el az ember még oda se hogy bemutathassa magát.

Pl amikor a cicababák az összes 40 felettit helyből passzolják mindentől függetlenül mert "öreg az ide" hiszen "én is csak 22 vagyok".

2015. szept. 10. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!