Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki Angliába ment ki dolgozni,...

Aki Angliába ment ki dolgozni, milyen nyelvtudással indult neki?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem: Akinek már van egy felsőfokú vagy mondjuk középfokú nyelvvizsgája az már biztos rendelkezik annyi tudással, hogy neki merjen vágni a külföldi munkának? (hiszen valamire csak megkapta a nyelvvizsgát, az már jelent tudást, nem?)
2015. szept. 13. 18:08
 1/8 anonim válasza:
A bátyám angol érettségivel és nyelvizsgával ment ki 2 hónapra.
2015. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és voltak nehézségei a nyelvvel, vagy könnyen ment a beilleszkedés kint?
2015. szept. 13. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

"hiszen valamire csak megkapta a nyelvvizsgát, az már jelent tudást, nem?"


Nem. Édesanyám főnöke patikavezető gyógyszerész, nekik kell a nyelvvizsga a diplomához. Hallottam élőben beszélni, de inkább volt az makogás és jelbeszéd, mint társalgás.

2015. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi legyen a mérce, ami után azt lehet mondani, hogy oké van elég tudásom, hogy kimenjek külföldre? A nyelvvizsga általában jó mérce szokott lenni.
2015. szept. 13. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Lépj fel egy cset oldalra, keress olyan szobát, ahol angolul társalognak, kérd meg az egyiket, hogy beszélgessen már veled legyen szíves angolul. Először lehet írásban, aztán skype-on mondjuk.

Nézz meg egy filmet a youtube-on angolul. Ha érted, akkor az elég jó.

Próbáld ki, hogy elmondod egész nap hangosan magadnak, hogy mit csinálsz. Csak éppen angolul.

Ezekből kiderül, hogy tudsz e angolul. A nyelvvizsga egy dolog. Elméletileg középfokúval már kéne tudni, de lehet, hogy éppen átment a vizsgáztató jó indulatából.

Én 8 év iskolai angollal és egy alap nyelvvizsgával jöttem ki...hát nagyon makogás volt csak, amit én beszéltem. Persze azóta megtanultam angolul. Azért vannak olyanok is, akik nem hajlandók megtanulni, azok még 10 év után is csak annyit tudnak kinyögni, hogy yes/no. Ilyet is ismerek.

2015. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Londonban elek, ugyhogy leirom a tapasztalataimat.

Nekem van egy kozepfoku irasbeli nyelvvizsgam. A szobelire el se mertem menni anno, mert nem mertem megszolalni, hiszen csak nagyon alapszintu a szokincsem.

Amikor kijottem tavaly, eloszor kozvetito cegekhez regisztraltam, hogy kapjak munkat. Szerencsere mindent megertettem amit kerdeztek, ha nem is elsore, akkor masodszorra. Teljesen komolyan vettek. Voltak ott olyan jelentkezok, akik tenyleg semmit nem tudtak angolul, meg azokkal is probaltak kezdeni valamit.

Aztan meguntam az ilyen takaritos/csomagolos fizikai munkakat, nem is birta a hatam, gondoltam megprobalok keresni vmi mast. Eloszor csak olyan munkakra jelentkeztem, ahol nem volt az elvarasok kozott feltuntetve a kivalo kommunikacios keszseg.

Aztan mivel keves ilyet talaltam, besokalltam, es elkuldtem a CV-met minden olyan munkakorbe ami megtetszett. Meg se neztem mi az elvaras.

Vegul felvettek irodai munkara, es amikor irtam ala a szerzodest, akkor benne volt, hogy a palyazo kituno kommunikacios keszsegekkel rendelkezik. :D


Ugyhogy itt nem szabad ugy hozzaallni, mint Magyarorszagon, ahol egyebkent egyszer egy munkat pont az angolom miatt nem kaptam meg. Ott irrealis elvarasok vannak, itt viszont nevetseges. Az alapszintu angolom itt kitunonek szamit!

2015. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2015. okt. 25. 14:23
 8/8 Flash! ***** válasza:

Egyszerű meghatározni:

1., Kitudod magad fejezni úgy,hogy azt mások megértik.

Az időfaktort is szem elött tartva.

2.,Felismered és megérted az élő nyelvben mások által használt nyelvtani és hangképzési szabálytalanságokat, összevonásokat, ami egy nyelvvizsgán hiba lenne akár,az a nyelvhasználatban még lehet általános, praktikus és egyszerű.

Ami fontos,hogy megfelelő formájukban ismerd a szavakat kiejtésileg, tehát nem "náv", "suör" , meg társaik :-)


3.,A beszédben és a hallott beszéd értelmezésében már van egyfajta természetességed amikor nem gondolkozol külön a szavakon ,a mondat összerakásán hanem "jön"; ugyanez a hallott szövegnél(csak az már magasabb szintet feltételez).

2015. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!