Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár nekem valami támogatás,...

Jár nekem valami támogatás, segély vagy az állam részéről akár fejre is állhatok?

Figyelt kérdés

4éve lettem 18 azóta van 1 hónap hivatalos munkaviszonyom.meg néhány kisebb alkalmi meló.

szüleimből egyikük nyugdíjas másiktól sem áll már távol.

ebből a 2keresetből 4en nehéz kijönni.szüleim finoman szólva sem milliókat hoznak haza.anyagi gond az van bőven.testvérem 18éves olyan szinten antiszociális személyiség hogy ki se megy itthonról,nem hajlandó szóba állni az emberekkel.így ő se dolgozik.

nekem nem adnak melót.ráadásul megromlott az állapotom egy 8 órás fizikai munkavégzést esélytelen hogy ellássak.próbáltam de féltávnál kirúgtak egyszerűen nem bírtam tovább fizikailag.ahova jelentkezek tesznek rá csak elhajtanak a jól ismert szöveggekkel majd értesítjük, már betöltötték az állást stb.

a rossz tartásom miatt gyerekkorom óta jártam gyógytornára semmit nem segített most már ha 2-3 órát talpon vagyok anélkül hogy túlhajszolnám magam akkor is le kell pihennem a hátam miatt.1-2 éve a térdeim is fájnak.párszor el is estem és az se tett jót,szóval ha nem ülő munka akkor maximum 4 órát bírok,bírnék de nem adnak melót.

szeretnék anyagilag be segíteni kicsit és később mi lesz velem ha ők nem lesznek?haljak éhen?

lehet erre kapni valamit?

érdeklődtem a rokkantnyugdíjról de ahhoz azt mondták 3 év munkaviszony kell hozzá.ami nyilván kb esélytelen.ha lenne olyanom nem szorulnék rá támogatásra.meg ahol nálam sokkal rosszabb állapotú embereket küldenek vissza melózni miután egészségesnek nyilvánítják ott labdába se rúghatok.

ajánlották hogy szerezzek piacképes szakmát ami nem fizikai munka.de hogy honnan rángassam elő az árát egy ilyen több százezres tanfolyamnak azt persze találjam ki én.a jelenlegi szakmámban így elhelyezkedni nem tudok.

munkaügyi hivatalban meg legfeljebb tekintet nélkül kidobnának valahova fizikai munkára ha meg nem fogadom el akkor mehetek onnan is isten hírével.


2015. szept. 13. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Vannak olyan bolti eladók akik ülnek. Van rakás munka amit végigülhetsz. OKJ lehet van ingyen is, járj utána.
2015. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha regisztráltatod magad a munkaügyi központnál, akkor 1 év regisztráltság után kaphatsz aktív korúak ellátását, ami 22.800 Ft havonta. Nem sok, de a semmitől több és hiába élsz együtt a szüleiddel, te már különállónak minősülsz, egyedül képezel egy háztartás részét, így igényelheted is, viszont mondom, hogy ehhez 1 év munkaügyi regisztráltság kell.

Viszont ha nincs munkaviszonyod, akkor a TB-det is magad után kell fizetni, viszont ezt kérheted, hogy szociális rászorultság miatt ne kelljen neked fizetni, hanem fizetik helyetted, ezt régen az önkormányzatnál lehetett igényelni, ma már a Járási Hivatalban kell.

A munkaügyi központnál tudsz érdeklődni a képzésekről is, amit esetleg ingyenesen is el tudsz végezni.

2015. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Nem az állam részéről állhatsz akár helyre, hanem az adófizetők részéről.


Én nem akarlak eltartani, tartsd el magad, menj el dolgozni.

2015. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

ingyen okj 21 év alatt lehet államilag.ha nincs még előzőleg egy sem ingyenesen.

munkaügyi központban ajánlanak állást és ha nem fogadod el kitesznek néhány alkalom után.egy jó álláshoz végzettség kell,papír nélkül meg nem nézik el az ember testi bajait.

az ott indított képzésre kb 15szörös a túljelentkezés. legutóbb is 15 helyre volt 220 jelentkező.a fehér házba könyebb hivatlanul bekerülni...

19:22 még jó hogy a magadfajták meg nem döntenek ilyen ügyekben csak húzzák az igát.tőled még a 100 éves bácsika is mehetne a bányába nehogy már a nyugdíját fizessed.remélem te is kerülsz olyan helyzetbe amikor majd neked is azt mondják hogy nem kapsz semmit oldd meg.

2015. szept. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyrészt az aktív korúak ellátása az nem ilyen, ahogyan leírta a válaszadó. nem szükséges 1 éves regisztráció, és igenis abban az esetben vagy egyedülálló, ha külön címre vagy bejelentve. egyébként pedig az egy főre eső jövedelem alapján számolják, azt pontosan nem tudom mennyi, de elég alacsony, úgyhogy még akár az is sanszos, hogy a szüleid jövedelme bőven elég ahhoz, hogy ne legyél rá jogosult(nyilván az meg tök logikus, és hülyének nézik az embert, ha 22800 Ft-ból gondolják, hogy egy egyedülálló ember, más jövedelme híjján fenn bírna tartani egy saját lakást...)

.

én is 23 vagyok, tavaly próbálkoztunk mi is ezzel, akár úgy, hogy nagyszülőkhöz bejelentem magam, de még az ő kettőjük nyugdíjával is a határérték felett lenne az egy főre eső jövedelem.


a másik, amit javítanék, az az utolsó válasza.

júniustól életbelépett egy módosítás, miszerint mostmár az első két OKJ-s szakképesítést támogatja az állam, illetve felemelték 21-ről 25 évre ennek korhatárát.


szóval végülis tudsz tanulni ingyen 25 éves korodig...más kérdés, hogy manapság már mi számít piacképes szakmának, ami számodra is megfelelhet.

nekem is van egy szakmám, amit útálok, mert annyira távol áll tőlem, hogy ha találnék is rá megfelelő állást, hosszútávon én sem lennék eredményes benne, viszont ötletem sincs, hogyha szeretnék még egy második szakmát is szerezni, hova menjek és mi legyen az...nem sok lehetőség van, ami hasznos is.

2015. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!