Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hogyan befolyásolj...

Szerintetek hogyan befolyásolja a külföldre, főként a németnyelvű országokba való menekültáradat a külföldi munkavállalást?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy ezek az országok bestoppolják az EU más, szegényebb országaiból (értsd: tőlünk) való munkavállalás céljából történő bevándorlást? (Bevándorlás kifejezés itt szerintem sem helyes, mivel az EGT területéről beszélünk). Köszi a véleményeket!

2015. szept. 19. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Abban az esetben ha az EU megmarad a mai formajaban, akkor nem stoppolhatjak be, mert a szabad munkavallalas EUs alapjog, ami jar a magyaroknak.


Ha viszont megjelenik a munkaeropiacon hirtelen tobb szazezer ember, akkor nyilvan olyan szintu munkakra amikre ok is alkalmasak, nehezebb lesz kijutni. Magas kvalifikacioval, keresett munkakorben (mernok, orvos, informatikus) munkatapasztalattal ez valoszinuleg nem lesz erezheto, mert a menekultek kozott keves az ilyen hasznalhato ember, viszont betanitott munkasnak, sofornek, ilyesminek nehezebb lesz elhelyezkedni.


Ha az EU szetesik akkor meg ugysem tudja senki mi lesz.

2015. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem stoppolják, csak nem fogsz mosogatós munkát találni.
2015. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a menekultek kozott keves az ilyen

hasznalhato ember"


Merthogy? Szerinted akinek sokezer euroja van embercsempeszekre az otthon mosogatasbol élt?

Ott nem voltak mérnökök, orvosok? Miert gondolod, hogy csak az alja nép jön Europaba? Pont hogy a szegenyek nem nagyon tudnak jönni, mert ehhez pénz kell.

2015. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy inkább a középréteg jött, akinek volt mit eladnia.Ráadásul - ha elfogadják a kvótarendsert - Nyugat-Európa a "javát" fogja megtartani magának, lefölözi a képzetteket és a képzettség nélkülieket küldi vissza a keleti országokba. Szóval valószínűleg át fogja rendezni a munkaerőpiacot ez a kérdés - én legalábbis úgy sejtem.
2015. szept. 19. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:

"Miert gondolod, hogy csak az alja nép jön Europaba? "


Nem gondolom hogy valaki alja mert nem orvos. De a menekultek 20%-a analfabeta, es kevesebb mint 10% a felsofoku vegzettsegu.

2015. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!