Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát lehet érettségiv...

Milyen munkát lehet érettségivel találni itthon? és milyen fizetésért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Sima érettségi? Az nem sokat ér.

Vagy van mellé szakmád, vagy valamiben gyakorlatod, vagy olyan, mintha nem is lenne.

Önmagában az érettségi semmi nem ér.

2015. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nyelvtudás?
2015. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Kapcsolatokon múlik. Meg persze az eszeden és rátermettségeden.

Sokan egy pénztárgép mögött ülnek, vagy ruhaboltban állnak egész nap az érettségijükkel, havi 100 ezerért, és soha nem is fognak előrébb jutni.

Nekem is érettségim van, de megtanultam magamtól angolul, és kapcsolaton keresztül bekerültem egy multi irodájába, ahol adminisztrációs munkát végzek netto 190-ért. Van még 1-2 kollégám, akik szintén nem diplomásak, de beszélnek valami nyelvet, értenek az excelhez, stb. így boldogan alkalmazza őket a cég.

Viszont csak az önéletrajzom alapján tuti nem hívtak volna be intejúra, muszáj volt a kapcsolat. Akinek nincsenek jó kapcsolatai, annak meg muszáj, hogy jó papírjai legyenek.

2015. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!