Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebből a kivándorlásból nem...

Ebből a kivándorlásból nem lesz itthon hatalmas katasztrófa?

Figyelt kérdés

Minden fiatal, 20-30 közötti ismerősöm úgy van, hogy legyen meg az 1-2 év tapasztalat aztán külföld. CNC, sofőr, vill. szerelő, vendéglátós, szakács, hegesztő, autószerelő orvos, ápoló, stb.

Tényleg kb. mindenkitől ezt hallom. Ugye ők már alapból beszélnek németül/angolul tehát nehéz dolguk sincs. A régi 40-50 évesek még tartják a frontot, mert nem beszélnek nyelveket, csak itthon van esélyük. De mi lesz ha ők is elfogynak? Meg lehet ezt egyáltalán állítani?

Faceen csak azt látom évek óta, hogy költözés: Wien, London, München, Tirol, stb.


2015. szept. 11. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
számolj beée engem is. Hát de ilyen magyarország :(
2015. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Eddig sem volt katasztrófa belőle, igaz nem volt ekkora mértékű a vendégmunkások aránya korábban.


Én csak abban bízom, hogy mivel ez nem egy új keletű dolog, lesz elég pár olyan ember is, -ahova engem is beleszámolhatsz jópár más emberrel együtt - akik egy idő után már visszatérnek életvitelszeren is itthonra külföldről, megalapozva az itthoni életüket. Pontosan amiatt aggódtam én is mint most Te, csak azt láttam, ha mindenki elmegy, ki marad? És jöttek elő a problémák, pláne kis településeken.

2015. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Nyugi, lesz hozzá bevándorlás is! Hacsak el nem üldözzük őket! ;)
2015. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Katasztrófa nem lesz, csak 150 év múlva nem magyarok fogják lakni Magyarországot. De kit érdekel? Politikai vezetőknek csak a nép fejése a cél, nekik mindegy, hogy magyarokat, oroszokat, szerbeket, románokat, ukránokat fejnek meg az adójukkal. Pénznek nincs szaga... ahogy szokták mondani.
2015. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

ja, kivándorolnak és kint nyomorognak tömegszálláson minimál béren, nagy karrier, kivéve kb 10% akinek tényleg megérte

aki itt nem vitte semmire az kint se fogja

2015. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"aki itt nem vitte semmire az kint se fogja"


Habár ez elég keményen hangzik, nekem is ez a véleményem.


Sokan megtalálják azért itt Mo-n is a számításaikat és a jó életet. Szakképzés nélkül meg külföld sem jobb.


Az első 1-2 év buli, mert uh, ez Anglia, ez Németország, ez igen, de aztán hosszútávon kiderül hogy a minimálbér ott is minimálbér.


Én elég sok olyat látok hogy a középiskolát alig tudja befejezni, tényleg semmihez nem ért, abszolút semmihez, nyelvet is alig beszél, és veri a mellét hogy ó hát ő úgyis külföldre megy. Most mégis miért gondolja, hogy ő neki ott hűdejó élete lesz?!


A másik kedvencem ez a "alapból beszélnek németül/angolul". Óriási különbség van aközött hogy valaki beszél valamit angolul, meg tudja értetni magát és aközött hogy választékosan, egyértelműen, tisztán ki tudja fejezni magát.

2015. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%

"A másik kedvencem ez a "alapból beszélnek németül/angolul". Óriási különbség van aközött hogy valaki beszél valamit angolul, meg tudja értetni magát és aközött hogy választékosan, egyértelműen, tisztán ki tudja fejezni magát." - így van, attól, hogy valaki tanult angolul az iskolában, és makog valamit angolul (mert az iskolai angol csak ennyit ér, a magyarnak meg kell a szinkron, hozzászokott, lusta a filmeket eredeti hanggal nézni, pedig a kint élésen kívül _csak azzal_ lehet jól megtanulni), nem biztos, hogy alkalmas munkaerő lesz egy angol cégnél. Sokszor pl. az emberek a saját szakmájuk angol szaknyelvét sem tudják, csak a magyart, így eleve helló.

Szóval sokan mondogatják, hogy kint ennyi meg annyi a fizu, aztán mikor kezdenek a terveik konkretizálódni, kicsit utánanéznek, utánakérdeznek a tapasztalatoknak, és rájönnek, hogy ez nem is olyan jó buli. Akinek meg nincs ennyi esze, csak fejest ugrik bele, az kint jön rá, hogy nem találta meg a számítását, és hazakullog. A pszichológia is számít: a honvágy is nagy dolog, a kintiek ugye rendszeresen hazajárnak családhoz, barátokhoz, és így a kinti életérzéshez hozzákötődik a meló, elvárások, szívás, a hazaihoz meg a család, barátok, szeretet, kikapcsolódás, így kialakul az az érzés, hogy "itthon mégis jobb".

2015. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én csak azt látom, hogy osztálytársak közül és a haveri/baráti körből 10-12 ember már kint van évek óta. A számuk pedig folyamatosan nő.
2015. szept. 11. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
A lakosság 8%-a dolgozik külföldön, a munkanélküliek mennyisége ennek a többszöröse, kint spórolnak, itthon költenek, hol itt a gond?
2015. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Én a magam részéről tejesen más szemszögből látom ezeknek az embereknek egy részét.


Igaz szakképzettek - ahogy a kérdésben is szerepelt - és nem feltétlen "nyelvtudás nélkül ki akarok menni dolgozni kategóriás" emberek. Legalább alap-közép szinten beszélnek is idegen nyelvet, de csak példaként egy családtagunk életútja, ahogy mondtam is nem újkeletű "kivándorló" és még csak nem is az, aki "itthon se vitte semmire, kint sem fogja".


[link]


A példa előttem volt, hasonlóképp gondolkodom én is, kint megtakarított pénzt itthon befektetve és menedzselve, így pár év külföldi szakmai életút után, pláne látva az itthoni helyzeteket. + azért egy idegen országban nem feltétlen tudja magát otthon érezni az ember, hiába járt már be és ismer már 20-30 országot.

2015. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!