Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha Diákszövetkezet...

Mit tegyek ha Diákszövetkezet tévesen utalt egy nem létező bankszámlára?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Az én tötrénetem részletesen az lenne hogy dolgoztam a nyáron 1 hónapot tescoban a rébusz diákszövetkezetnél

Viszont sajnos a szerződésben rossz bankszámla szerepelt ami 1 számjeggyel eltér az enyémtől erről értesítettem a diákszövetkezetet és lediktáltam nekik helyes számlaszámot


Viszont közölték hogy csak akkor tudják átküldeni nekem a pénzt ha az visszaérkezik

Ezért édeklődtem egy banki ügyintézőnél (annál a banknál amelyikhez elvileg a számla tartozna otp)

Ő közölte hogy arra a számra nem érkezhetett utalás mert az a számlaszám nem létezik


Ezért megpróbáltam elkérni a tranzakciós azonosítót és a bankjuk nevét a diákszövetkezettől de egy hete csak azt halytogatják hogy várnak a szomathelyi központ válaszára


Mit tehetek ebben az esetben? (a várakozáson kívül)


Minden válasz és segítség nagyon jól jön ;)



#utalás #diákszövetkezet #Téves bankszámlaszám
2015. szept. 21. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz a várakozáson kívül mit tenni. Mivel nem létező bankszámlaszámra utaltak, ezért az az összeg vissza lesz fordítva az átutaló bankszámlaszámra. Amint megérkezik, megkapod. Addig is "cseszegesd" a diákszövetkezetet, nehogy elaludjanak.
2015. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szerinted a rendőrségre fordulhatok az üggyel ha továbbra se adja át a tranzakciós azonosítót a diákszövetkezet?

Valami turpisságot sejtek náluk szerintem vagy már rég visszakapták a pénzt (az utalás elvileg több mint egy hete történt) vagy nem is utaltak csak azt mondják nekem

Ezek a tranzakciós azonosítóból kiderülnének a bankjuknál

Szerintem ezért nem küldik el :/

2015. szept. 21. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 1 számjegy nem stimmelt, akkor el sem indult a bankból az utalás, tehát elvileg a pénz még a számlájukon van. Persze attól függően, milyen a belső adminisztráció, ez is lehet pár nap, mire feltűnik.
2015. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban... elméletileg, ha nem létezik a bankszámla és elektronikus úton (nem papír alapon) utaltak, akkor a rendszer ezt vissza kell, hogy dobja. Ugyanis nincs, ami fogadja.

Én amondó vagyok, hogy írásban, ajánlottan, tértivevényes küldeményben vond finoman kérdőre őket, és burkoltan tudasd velük, ha rövid időn belül nem jutsz a jogos járandóságodhoz - amiben vétkes nem vagy - akkor a felügyeleti szervükhöz fordulsz jogorvoslatért. Ez általában hatni szokott. :)

2015. szept. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

(Igen, csak a legutolsó számjegy nem stimmelt)

Köszi :)

Megpróbálom írásban tértivevényes küldeményben kérdőrevonni őket ha szerdáig nem történik változás

2015. szept. 22. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!