Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres nettóban egy...

Mennyit keres nettóban egy építészmérnök és mennyit egy építőmérnök?

Figyelt kérdés
Ha tudjátok azt is,hogy melyik egyetemről való a diploma, írjátok le azt is. Köszönöm!

2015. szept. 22. 11:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

Részletezhetnéd azt is, hogy milyen kapcsolattal kerültél be ahhoz a multihoz minimális gyakorlattal.

Egy normális cég művezetői/építésvezetői állásra 2-3 év KIVITELEZŐI gyakorlatot szoktak kérni. Hatalmas szerencsével esetleg be lehet kerülni.


DE persze a gyakori kérdéseken lehet a már megszűnt útépítő multinál szerzett hatalmas összegekről hadoválni.

Ez az oldal tele van nagy szakértőkkel :DD

Ha már komoly útépítő cégekről beszélünk abból szerintem körülbelül három létezik hazánkban. Tudtommal egyik sem szűnt meg mostanában ;) Egyedül a közgép ami kihullott ezen területről, csak nem ott voltál? (Habár a multi fogalmát akkor sztem nem ismered).


Ez a becsődölt nagy útépítő multi dumád eléggé bizonytalanná teszi a mondandódat!

2017. febr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy meg ha még igaz is lenne, elég gáz, hogy heti 7 napot kell ahhoz dolgozni (írtad, hogy nem volt hétvége) napi 10 órában, hogy annyi pénzt kapj mint egy rendes fejlődő iparágban dolgozó mérnök normál munka időben ;)
2017. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ha már komoly útépítő cégekről beszélünk abból szerintem körülbelül három létezik hazánkban. Tudtommal egyik sem szűnt meg mostanában ;)"

Nem mostanában szűnt meg:)

Debmut (akkor már Colas tagként) volt a cég.

2017. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Wardruna válasza:
100%

Mivel én kezdő vagyok és a szaktársaim is így kezdő bért tudok mondani. Ez kb netto 150. Ettől mozoghatsz kicsit fel és lefelé is. Ha kivitelezésben kezdesz kaphatsz többet. Szerintem úgy netto 200 max lehet a reális de ez tényleg max. Ha viszont elmész mondjuk önkormányzathoz akkor olyan netto 110.


Számok helyett azonban szerintem a legfontosabb, hogy más mérnökökhöz képes jóval kevesebbet fogsz kapni. Barátaim ugyanennyi tapasztalattal villamos, gépészként kb kétszeresét kapják mint mi építősök. Ez a fizetésbeli különbség később még nagyobbra nyílhat az ő javukra. Ha meg az órabért nézzük talán még rosszabb a helyzet. Az építőiparban nagyon is jellemző a túlórázás, a hétvégi munka stb. Ha ezt is belekalkulálod az órabéred még gyatrább a többi mérnöki szakhoz viszonyítva.

A "csillagoseges" hozzászóló viszont komolytalan. Nyílván meggazdagodhatsz az építőiparból és lehetsz te az új Donald Trump, úgyanígy színészként is lehetsz dollármilliárdos de nem ez a realítás. A valós helyzet, hogy kevesebbre számíthatsz mint más mérnökök, így jól fontold meg hova jelentkezel. Ha egy tanácsot adhatok: ne ide :D

2017. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 xywq válasza:
Ebben a videóban átlag bruttó 390 hangzik el: [link]
2018. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Milyen érdekes. Azok az iskolák amelyek több építőmérnök hallgatót szeretnének azok magasabb átlagbérről számolnak be :DDD
2018. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Építőmérnök vagyok. Kérdezz itt, ha nem gond!
2018. nov. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kedves Ádám!

Javaslom mindenképp tanulj tovább!

Ha már föld tudomány akkor simán veheted az irányt talajmechanika felé.

Kevés a jó geotechnologus!

Ide vágó szoftvereket ismerd meg, gyakorold.

Autocad alap, Geo5, plaxis, stb.

Mind a fúrás, mind az erre épülő tervezés jó lehet a jövőben.

Persze csak ha érdekel.

2021. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%
Gyenge cucc az epitomernoki.
2022. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Gyenge cucc az epitomernoki"

Neked milyen msc-d van?

2022. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!