Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már valakivel olyan,...

Volt már valakivel olyan, hogy ígéretet kapott egy cégtől, hogy felveszik, felmondott az előző helyén, de az új cég mégsem alkalmazta?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyire gyakori ez. Nincs papír a leendő cégtől még, viszont már felmondtam az előző helyen. Mondták az új helyen, hogy ha letelik a felmondási időm a mostaninál, akkor felvesznek. Viszont kicsit félek...
2015. szept. 29. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy szóbeli ígéret semmire nem kötelezi az új céget. A munkaviszony kezdőnapját a munkaszerződésben kell meghatározni (Mt. 48. para).
2015. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy amíg nincs leírva semmi, addig meg sem történt. Viszont mennyire gyakori, hogy így átverik az embert? Az új cég keresett meg, hogy szeretnének velem dolgozni.
2015. szept. 29. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az új cég szokott adni írásban egy ajánlatot, amiben szerepel a munkakör, a bérezés, a várható kezdés....


Vagy különben mi alapján döntötted el, hogy váltasz?

2015. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük, elfogadták a bérigényemet, viszont az igazgatójuk szabadságon van jövő hétig, addig nem tudnak adni papírt.
2015. szept. 29. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy szándékosan átvernének, de ha bármi közbejön nekik, ami miatt mégsem tudnak alkalmazni, így csak annyit mondanak neked, hogy bocs, mégsem. Szerződéssel a kezedben legalább lenne egy minimális esélyed kártérítésre.
2015. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igen. Én is így gondolom, de úgy gondoltam, hogy kockáztatok, kockázat nélkül nincs győzelem. Igen jelentős fizetésbeli különbségről van szó. 2x-es szorzó.
2015. szept. 29. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!