Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próba idő alatt mikor lehet...

Próba idő alatt mikor lehet felmondani?

Figyelt kérdés

Még próba időn vagyok 2 hónapig.A szerződésben aláírtam,hogy 12 hónapig garantálom,hogy nem mondok fel.

Ha a próbaidő utolsó napján jelentem be,hogy ki akarok lépni akkor még nem él a 12 hónapos ledolgozandó idő nem?


2015. szept. 30. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor.
2015. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a próbaidő utolsó napján jelentem be,hogy ki akarok lépni akkor még nem él a 12 hónapos ledolgozandó idő nem?"


NEM! Aznap,akár a munkaidőd utolsó percében is felmondhatsz,azonnal! Utána 1 perccel,már nem.

2015. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért én nem hagynám a legutolsó napra.
2015. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 nap 24 órából áll. Amíg az le nem telik, bármikor felmondhatsz próbaidő alatt. A lényeg, hogy még a próbaidőn belül "közöld" azt a munkáltatóval, ne utána 1 perccel... :)


Ettől függetlenül én sem hagynám az utolsó pillanatra.

2015. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. szept. 30. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért érdekes a szerződés, hogy ez így explicit le van írva benne, hiszen ez ellentmondásban van a próbaidővel.

Olyankor szoktak ilyen kikötni, ha valamit kaptál a cégtől a vállalásért cserébe. Pl. fizettek neked valami tanfolyamot, stb.

2015. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekesnek érdekes, de viszont ha szembe megy a munka törvénykönyvével az, ami a szerződésben benne van, akkor hiába van benne, érvénytelennek minősül.


Tehát, ha a szerződésben van próbaidő kikötve, akkor a próbaidő alatt bármikor azonnali hatállyal, indoklás nélkül fel lehet mondani a jogviszonyt. Ennyi...

2015. okt. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!