Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni? Nem fizetett...

Mit lehet tenni? Nem fizetett rendesen a munkáltató! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szeptember elsejével elkezdtem dolgozni egy vendéglátó helyen.Úgy volt hogy be leszünk jelentve elsejétől.Erre csak 10-től jelentettek be minket.24 nap alatt volt kb. 5 nap szabadom,10-en x napot ledolgoztam 12 órában (sőt volt hogy 13-14 óra volt) a többit meg 6 órában.A 24 nap alatt összesen 219.5 órát dolgoztam.A munkáltatómmal megbeszéltük,hogy bejelent minket és hogy a túlórát 600 ft-ba fizeti ki.Erre 100 ezer forintot fizetett ki nekem.

Mit tudok tenni? Munkaügyi bíróság? Vagy mi? Segítsetek.Valakinek hasonló helyzete volt esetleg?



2015. okt. 1. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Amiről nincs papír azt b*aszhatod csúnyán megmondva. Sajnos.
2015. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Így van. Ha azt teljesíti, ami a szerződésben szerepel, akkor nincs helye vitának. Igérgetésre ne alapozz soha!


Viszont a szeptember elsejei kezdés és a 10-től bejelentés enyhén szólva is törvénysértő. Ezzel kapcsolatban panasszal élhetsz a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen. Azt viszont tudnod kell, hogy valószínűleg csak addig lesz ott munkád.

2015. okt. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Jelenléti ívet KÖTELEZŐ vezetni, az alap óráidról is, de különösen a túlórákról, mivel ez a bérszámfejtés alapja.

Ha nincs jelenléti, akkor sok mindent nem tehetsz. Viszont ilyen mérhetetlen pofátlanság után én azonnal otthagynám ezt a trágya helyett. (Zárójelben megjegyzem, hogy a túlóra az minimum 50%-os bérpótlékkal jár, vagyis ha minimálbérben vagy, az minimum 906 forint/óra. Szóval a 600 nettó az még jó is, de ha bruttó, akkor megint csak pofátlanság.)

2015. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy ott még jelenléti ív sincs.

Már úgy fogadott minket,hogy ahova felvoltak írva az óráink a naplóban,az a papír onnan véletlen folytán kiszakadt...

Nem elhanyagolható információ,hogy a főnököm román.

Vagyis már csak a volt főnököm,mert amúgy múlt héten pénteken mondtam fel,csak tegnap fizetett ki.

Undorító,hogy egyes emberek mit meg nem tesznek komolyan mondom...

Sehova nem tudom őket bejelenteni? Illetve több pénzre gondolom ne is számítsak?

2015. okt. 2. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Ebben a szituációban már annak is örülhetnél hogy egyáltalán kaptál fizetést...
2015. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Remélem Te nem leszel ilyen helyzetben,de ha mégis remélem Neked nem mondanak ilyet.:)

Nem az én hibám,hogy nincs jelenléti.És nem ezt kérdeztem.Hanem hogy van-e esetleg valami lehetőség.

2015. okt. 3. 02:39
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
A lehetőséget a 2. válaszoló már leírta...
2015. okt. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem rossz indulatból mondtam, csak te annak vetted. Én objektív szemléletű ember vagyok. Szerintem már fentebb kifejtették hogy NEM tudsz mit csinálni. Tanulópénz.
2015. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hat eleg rossz tanulopenz.Ugy nez ki a magyarok tisztessegesebbek ebbol a szempontbol.
2015. okt. 3. 11:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát erre nem vennék mérget. A kis vállalkozások körében elterjedt ilyet csinálni nálunk, ha magyar, ha román, ha más. Rengeteg ilyen kérdés van, hogy nem kapja meg a túlórát, nem kap annyit, ingyen dolgozik hónapokat "betanulás" címszóval. Mind jó magyarországi kisvállalkozás.
2015. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!