Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt bele lehet írni egy...

Ezt bele lehet írni egy munkaszerződésbe?

Figyelt kérdés

7. Pont: Szerződő felek együttműködési kötelezettsége.


Munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy munkaviszonyának bármely okból történő megszűnése esetén a megszűnést követő két éven belül nem létesít munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt a Ce***x Kft-nél, sem a Ce***x Kft érdekeltségébe tartozó cégnél, sem pedig a munkáltatóval azonos tevékenységet folytató gazdálkodó szervezetnél. Szerződő felek megállapodnak abban, hogy munkavállaló a munkaviszony megszűnését követő 2 éven belül mégis a konkurenciánál helyezkedik el, úgy 6 havi munkabérének megfelelő összegű kártérítést köteles megfizetni munkáltató részére. Ez a rendelkezés nem vonatkozik arra az esetre, ha a munkáltató rendes felmondással szünteti meg a munkaviszonyt.


Ezt tényleg megtehetik, vagy irány a felügyelőség? Szerintem abszurd!



2015. okt. 6. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Bele lehet, csak ez a része érvénytelen.
2015. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Másrészt soha semmilyen legális úton nem tudhatják meg, hol dolgozol, innentől kezdve nem is tudják, mikor kellene bármit is követelni.
2015. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen bele,és nem jogszerűtlen. Tehát 100%-ig legális.


Egyszerű példa: [link]


Sőt a rendőrségnél is van ilyen!

2015. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

nem törvénytelen és nem teszi érvénytelenné a szerződést. Versenytilalmi megállapodásnak hívják, és igen, kötbért is ki lehet kötni nem teljesítés esetére.

Viszont a munkáltatónak is van kötelezettsége, fizetnie kell, legalább a megállapodás időtartamának harmadára jutó alapbért.

2015. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Erröl FELTÉTLEN egy munkaügyre szakosodott ügyvédet kérdezz meg, mert az üzleti titoktartás miatt lehet, hogy érvényes és ha nem tartod be, akkor igen komoly (milliós nagyságrendü) kártérítési per lehet a következménye.
2015. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, és legális. Én egy vírusirtó szoftvert gyártó cégnél dolgozom, és a szerződésem megtiltja, hogy a munkaviszony megszűnte utáni 2 évben bármelyik hasonló profilú, azaz konkurens cégnél dolgozzak.
2015. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

3. vagyok.


Leírtam,hogy IGEN?LEHETSÉGES ÉS TÖRVÉNYES!


Mellesleg végzős joghallgató vagyok,tehát...

2015. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szabályos, ahogy #4 is írta. Mt. 102. pontja (228. paragrafus).
2015. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
szabályos, te meg szabályosan megkérdezheted, hogy mivel óhajtják ezt kompenzálni neked
2015. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors reagálást.
2015. okt. 6. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!