Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanárként hogy lehet rajtam...

Tanárként hogy lehet rajtam számon kérni a tanórán megjelenő diákok számát? És levonni a fizetésből ha kevesen (vagy senki) sincs az órán? Tán az én dolgom őket órára vinni?

Figyelt kérdés

Levonnak rendszeresen a fizetésemből mert kevesen vagy épp senki sincs az órán.

Az én dolgom az hogy X órakor megjelenjek óraadásra készen. És ott legyek tól ig órát adva. Ha van diák. Ha nincs-hát én erről mit tehetek? Én ott voltam készen a munkára megjelentem-nem az én dolgom hogy a diák nem jön, vagy csak kevés jön. Nem vagyok én se szülője se gondviselője egyiknek se. Tessék a szülőt elővenni.


Mégis a létszámra hivatkozva levonnak többször. Az alapbérből!!


Mit ír a szerződés erre vonatkozólag? A világon semmit. Nincs benne olyan kitétel hogy ha a hiányzás meghaladja… akkor….


Mi az oka a nagy hiányzásnak? Nagyon egyszerű. Ez iskolarendszerű OKJ-s képzés ahova az emberek 90%-a csak azért iratkozik be hogy legyen tanulói jogviszonya papíron valahol. És akkor családi, meg diákig stb. Az hogy be se jár lényegtelen. A papír megvan ez a lényeg. Ezért van az hogy papíron van ezer tanuló, a valóságban meg alig pár vagy egy sincs órán. Nem azért vannak ott hogy órán legyenek hanem hogy papírt kapjanak. Az iskolának is jó mert nappalis tanuló kapja a normatívát utánuk.


A tanártól meg számon kérik hogy miért van ilyen kevés diák-és levonnak.

Megáll az eszem.


2015. okt. 7. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Tessék???!!!?!?!


Ha ilyen tényleg előfordult, akkor sürgősen jelezni a felettes szervnek!!

2015. okt. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És vajon egy ilyen felettes szervnek történő jeelntés után hány percen belül lennék munkanélküli?

Az iskolát büntetnék? Lehet. De ez rajtam nem segít ha munkanélküli lettem!

2015. okt. 8. 08:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehát nem megoldást kérsz, hanem csak az elkeseredésedet adtad ki... :)


Meghallgattalak, már könnyebb? :)

2015. okt. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát ha a megoldás az hogy kereshetek munkát akkor ebből a "megoldásból" nem kérek.


Tanár vagyok tanév közben elhelyezkedni tanárként lehetetlen. Majd 2016 májusában lehet ugrálni. Szóval ezt a tanévet ki kell húzni ha így ha úgy.

2015. okt. 9. 07:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nincs jó megoldás, nekik jó, úgy látják, hogy beletörődtél.

Ha bármi olyat csinálsz amivel őket hátráltatod - jelented őket, Te se mész be, rosszabb minőségű órákat adsz le - akkor kirakhatnak. Esetleg még a kisebb energiabefektetés az órákba lehet amolyan visszavágás, bár ha az a 3 szem diák mégse elégedne meg a tesztírással amíg Te olvasgatsz, akkor ha emiatt rúgnának ki még rosszul is kijöhetsz belőle.

Voltak lelkiismeretes tanáraim, akik 2 embernek képesek voltak hosszú előadást tartani és volt aki inkább betette a diát, magyarázott kicsit majd adott egy rakat feladatot és nekiállt újságot olvasni. Ők is ugyanannyi fizetést kapnak.

2015. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ó hát az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" bölcsességet már én is használom a napi munkában. Úgy végzek el mindent olyan mocsadék hozzáállással amilyennel ők állnak a dolgozóhoz.
2015. okt. 9. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Már bocsánatot kérek, de ne így álljunk hozzá a dolgokhoz. Beletörődés...


Vonatkoztassunk el attól, hogy tanárról beszélünk!


Van egy dolgozó, akinek van valamilyen díjazása. Vagy órabér, vagy havibér, vagy teljesítménybér.

Olyan NINCS!, hogy a munkáltató eldönti, levon belőle akármilyen indokkal. "Józsi, neked elég 20 ezerrel kevesebb is, mert csak 1 gyereked van, nem kettő!"?!?!?


Gondolkozzunk már el! Halljátok magatokat?


Én mindezt úgy írom, hogy nem érdekelnek az országban dúló "népszokások". Vagyis, hogy a munkáltató mit merészel megengedni magának.

HAHÓ! Vannak törvényeink, szabályaink, még akkor is, ha azok csak annyit érnek, amennyit betartanak belőlük.

Ha nem így van, akkor TARTASSUK BE velük!


Nem állsz ki az igazadért? Jó, tedd azt! De ne írj 1 év múlva ide olyat, hogy arra a szintre jutottál már, hogy konkrétan ingyen dolgozol, és még az igazgató azt is elvárja mindezért, hogy kivasald az ingjeit.

2015. okt. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem állsz ki az igazadért? Jó, tedd azt!


Oké kiállok az igazamért. Kérdésem hozzád: a boltban miből veszek kenyeret? Mert ha kiállok = kirúgnak. Ha kirúgnak jövő nyáron tanár lévén nem vesznek fel sehova.

És akkor...?

2015. okt. 10. 09:35
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha nem így van, akkor TARTASSUK BE velük!


Odamegyek majd az igazgatóhoz és elmodnom neki hogy "hahó van ám jogszabály". És akkor mi lesz? Elküld a francba ha meg ugrálok még ki is rúg helyben.

Hogyan "tartassam be"? Hogyan, ha feltétel hogy ne rúgjanak ki?

2015. okt. 10. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom nem érted...


Most úgy érzem "pattogsz", miközben várod mástól a jó megoldást arra, amire Te is tudod, hogy jelen pillanatban részedre nincs.

Tehát meddő vita...


Akkor most miért vagy "itt", ha semmit nem akarsz?

Panaszkodni? Rendben. Meghallgattalak. Ennyi.


Egyébként én is munkából élek, nem lottónyereményből. Tisztában is vagyok a munka világával mindkét oldalról.

Én már rúgtam ki munkáltatót hasonló okok miatt. Nem voltam hajlandó ingyen dolgozni senkinek, és azt a pontot sem vártam meg, hogy lelkileg beleroppanjak abba a tudatba, hogy ha kinyitom a számat, nem lesz mit ennem (ennünk), tehát tűrnöm kell. Nem tűrtem, kinyitottam, voltam állás nélkül sokáig, aztán sokáig ellátatlan, háttérmegoldás nélkül, mégis itt vagyok, és éhen sem haltam.

Én egy karakán ember vagyok, tele önbizalommal, és piszok nagy igazságérzettel. Ez egy hozott "génhiba", nem tehetek róla.


Ha nem állsz ki magadért (a többiekért nem kötelező!), akkor legalább ne sírj, hanem ha már tűrsz, tedd azt csendben.


Majd ha tényleg tenni akarsz valamit, akkor kérdezz legközelebb. Köszi.


Ne írj vissza, mert nem érdekel a válaszod, "kikapcsoltalak".

2015. okt. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!