Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai magyarok: Sikerült...

Angliai magyarok: Sikerült már valakinek az aljáról feljutnia, kicsit jobb állást szereznie?

Figyelt kérdés

8 éve élek kinn és elegem volt a gyári meg a takarítós melókból. Sajnos végzettségem szerint nem tudok elhelyezkedni-tanító, de őszintén szólva a mai gyerekeket elnézve, nem is annyira bánom.

2. gyerekkel vagyok még itthon, 10 hónapos, 1.5 hónap múlva vissza kell mennem dolgozni. Takarítónő vagyok jelenleg. Az utóbbi években ráfeküdtem kicsit az angolra és végeztem néhány tanfolyamot is, hogy lendítsek kicsit a CV-men, de nem tudom, mennyi esélyem van rá, hogy előre tudjak lépni. Elvégeztem Level 1-ig az angolt, már csak egy szint lett volna, de tavaly összekutyultak mindent, nem indult az osztály. Idén meg még nem tudtam, hogy fogok majd dolgozni, nem jelentkeztem, de lehet, hogy év elejétől jelentkezem. Elvégeztem Customer service Level 2, business and administration level 2 és IT level 2 tanfolyamokat, valamint most kezdek hozzá a lean organisation management techniques level 2-nak. Irodai munkát szeretnék, de nem sok helyen írják, hogy nem kell tapasztalat vagy végzettség. Beadtam már pár helyre a jelentkezésemet, de eddig még semmi. Apprenticeship munkákra esélyem nincs, mivel bőven elmúltam 24 is. Lassan egy 10-est ráverek. 32 leszek jövő hónapban.

Jó lenne sikersztorikat olvasni, hogy sikerült már valakinek előre jutni.

Az az egy szerencsém van, hogy itt nem számít a kor annyira, mint Magyarországon.


2015. okt. 9. 08:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz sok sok munkára, irodaira is.

Amúgy tök begyepesedtek ezek itt, mintha otthon nem is léteztél volna...nem lehetetlen, dr nem egyszerű. Engem teaching assistant munkára nem akartak felvenni mondván, h nincs meg a végzettségem, tanári végzettségem van...most payrollon vagyok 7 éve, beosztott, de jobb, mint a takarítás vagy gyári munka.

2015. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát összetenném a két kezemet, ha én is irodán dolgozhatnék, jó tudni, hogy nem lehetetlen:D
2015. okt. 9. 08:47
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

És mivel jobb az alibi irodai munka mint a gyár?


fizetés nem több, cserébe elsorvadsz.


Legalábbis Ausztriában az alibi irodai munkák kb annyit fizetnek mint a mosogatás.

2015. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%

A legegyszerűbb úgy feltörni hogy beházasodsz.


Keleti nőként általában ez a recept Nyugaton.


pár év után megunják a takarítást és fognak egy módosabb helyi nyugati férfit.


Utána meg lesz belőlük eltartott nő, aztán blogot írnak hogy milyen remek életük van.

2015. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt 8 èv alatt csak gyàri melóig jutni èrdekes. Biztos nem maradtam volna Angliában ha 1 évnél többet kellett volna kulimunkát vègeznem. A szakmád az ami miatt nincs esélyed szerintem. Nem csak a gyári munka meg a takarítò létezik. Csak ugye az itt elők bő 80%-a ezt làtja, ebben dolgozik, vagy a nyelv hiàny vagy szakma hiànya miatt.
2015. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért nem tudtam eddig próbálkozni, mert nem nagyon volt esélyem. Mikor kijöttem csak az volt a lényeg, hogy meló legyen. Ehhez még hozzájött az is, hogy akkor még valóban nem igazán volt meg a nyelvi tudásom hozzá. Többnyire idény munkákat kaptam, ezért kiraktak, mikor vége volt a szezonnak, aztán meg mikor munkanélküli az ember, akkor mindegy, csak legyen címszó alatt elvállaltam mindig az első melót, amit felajánlottak. Ez ment 2 évig, aztán végre bejutottam egy olyan gyárba, ahol tartósabban is dolgozhattam. Ekkor már nagyon szerettünk volna gyereket, úgyhogy bevállaltuk az első gyereket, valamint saját albiba költöztünk. Ez után 2 évig nem mentem vissza, de ekkor már szerettünk volna másodikat és házat is venni, így megint csak gyorsan kellett valami, nem lehetett válogatnom. Megvettük a házunkat, belevágtunk a 2.-ba, de sajnos 2x is elvetéltem, így mivel egyéb időt nem akartam vesztegetni, maradtam a fenekemen. Már épp munkát akartam váltani, mikor 3. alkalommal végre megmaradt a babánk. Terhesség alatt már nem akartam váltani, mivel nem is lehet. És most értem el oda, hogy van egy stabil melóm, amennyi gyereket szerettünk volna, már megvan, megvan a ház is, most már jöhet a karrier. Hát ezért van az, hogy 8 éve kinn vagyok és most jutottam el oda, hogy váltsak. Persze lehet, hogy más máshogy csinálta volna. És igen, szakma hiányom is van, de ha kapnék egy esélyt, bizonyítanék.
2015. okt. 9. 13:50
 7/21 A kérdező kommentje:

Egyébként nem a fizi a leglényegesebb, hanem a munkakör. Jelenleg takarítónő vagyok és elegem van abból, hogy a pfámba bármikor belecsapódhat....és azért jobb az irodai meló, mert nem kell lefürödnöm a bacilusoktól és a vegyszerektől, mielőtt hozzáérnék a gyerekeimhez, nem dugítja el az orromat a por amit a gyárból szedek össze, nem kell safety bootsban állnom a szalag mellett 8 órát, és nem mennek tönkre az izületeim, nem szárad ki a kezem.

Egyébként meg, ha egyszer kapnék esélyt egy kis irodai melóra, jobban kiképezném magam és megpróbálnék nem ott megállni, hanem feljebb törni a létrán, mert senior munkakörökben 25-30-at is lehet keresni...persze ahhoz be kéne jutnom. És vannak már kis irodai munkák kicsit emeltebb bérért is. De mondom, elsődleges szempont most az irodai meló, hogy mennyi lenne a bér, az most nem sokat számít. De egyébként nem az volt a kérdésben, hogy szerinted belevágjak e, hanem az, hogy ha valakinek sikerült már feltörnie kicsit, az írja le a tapasztalatait.

2015. okt. 9. 13:57
 8/21 A kérdező kommentje:
A beházasodás nálam kilőve:D Már házas vagyok:D Az egyik ismerősöm kábé ezt csinálta egyébként. Teherbe esett egy szinestől, de nem tudta, hogy most A vagy B pasitól, így az, amelyik bevállalta, azzal maradt. Mondjuk valószínű tényleg az övé, mert nagyon hasonlít a gyerek rá. Már 6 éves. Aztán nem ment vissza dolgozni, legyártották a következőt, de már az is 3 éves, és még mindig nem dolgozik, valószínű már nem is fog. Valamit sumákolhatnak, mert mondta, hogy nincs bejelentve az összes órája a férjének és elvennék a támogatásokat tőlük, ha ő visszamenne dolgozni...na persze így is lehet, de én nem így akarom. A feljebb törést nem elsősorban anyagilag értettem, hanem karriert tekintve.
2015. okt. 9. 14:06
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem azért hogy megbántsalak, de ahhoz hogy karriert építsünk, először le kell tenni valamit alapnak, amire lehet építkezni, amiben lehet fejlődni. A gyári munka meg takarítás meg mondjuk pont nem ilyen.
2015. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem alapból angoltanári diplomám van, szóval angoltudás megvan, nem kellett itt tanulnom.


Irodai munka: azért kicsit jobban keresek, mint a takarító minimálb3r, kettő, ugyan stresszes a munkám, de azért nem mindrgy, h irodában ülök szép ruhában, vagy embereket mosdatok, pelenkázok, mint amivel kezdtem..

2015. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!