Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát lenne érdemes...

Milyen szakmát lenne érdemes tanulnom, mik a legkeresettebbek manapság?

Figyelt kérdés

Szakmát szeretnék tanulni, mert csak egy főiskolai diplomám van olyan végzettséggel, ami sehol nem kell.

Olyan szakmára lenne szükségem, amivel legalább esélyem van arra, hogy elhelyezkedjek valahol.

Mikkel érdemes próbálkoznom?



2015. okt. 14. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből van a főiskolai diplomád?
2015. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hiába keresett egy szakma, ha nem értesz hozza és csak papírod van róla. Neked kellene tudni, hogy mit szeretsz, miben vagy jó és abban kellene elhelyezkedned. A mai világban mindennel lehet pénzt keresni, ha igazán jó vagy az adott dologban.
2015. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már egy hasonló kérdésem és akkor a gipszkartonszerelőt, kamionsofőrt és a műkörmöst javasolták, de végül nem kezdtem el egyiket sem.
2015. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan diplomám van amivel elég nehéz elhelyezkedni.

Most az egészségügyben dolgozom, ha nővérnek/mentőápolónak tanulnék biztos lenne a munkám, mondjuk a fizetés az elég kevés.

A szociális szakmákból is elvileg ápoló-gondozóként, pl. idősotthonokban el lehet helyezkedni, de pont ilyesmi irányú diplomám van, lényegében ugyanazokat tanulnám alacsonyabb szinten + több gyakorlatot.

Mindenhol ajánlják a CNC-t, villanyszerelőt, egyéb regionálisan keresett szerelőket.

A műköröm ahogy látom jól fizet annak akinek megy, de a környezetemben kb. minden 10. nő már elvégezte, ennyi köröm nincs a világon, meg egyesek "munkáin" jót derülök a facebookon, aki óvodás szinten rajzol az ne menjen körmösnek. :D

2015. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm gyorstalpalón szerzett CNC-s "diplomát".

Az első gyárba a próbamunka után fel sem vették, a második helyéről az első munkanap végén küldték el.

Jelenleg parkolóőr.

2015. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 1-es válaszoló, szociálpedagógus vagyok.
2015. okt. 14. 15:22
 7/8 HackeR_BananA válasza:
Autószerelő, okj-vel :)
2015. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz, ez jó ötlet. Amúgy is imádom a verdákat.
2015. okt. 22. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!