Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha előre engedélyezett szabads...

Ha előre engedélyezett szabadság alatt berendelnek mégis dolgozni a cégnek az összes felmerült költséget és kárt térítenie kell a jogszabály szerint. Ez hogy néz ki a gyakorlatban? Lásd példa!

Figyelt kérdés

A jogszabály szerint ha előre kérem és kapom a szabit, és mondjuk elutazom, a cég szabi alatt mégis berendelhet dolgozni, ezt megteheti ugyan de az összes ezzel kapcsolatos kárt és költséget állnia kell.

De ez mit jelent a gyakorlatban? Életszerű példán keresztül.

Kérek és kapok 2 hetet. Előre lekötök és kifizetek egy külföldi utat repülővel szállodával teljes ellátással, programokkal, autóbérléssel. Mindezt hogy olcsóbb legyen előre fizetem, de ennek megvan az a hátulütője hogy ilyen esetben pénz vissza sosem jár ha nem megyek akkor se.

Nem egyedül utazok, jön a két gyerek.

Szabin vaygok messze külföldön. Be kell menni-jön az ukáz, mert nagyon kellek.

Oké.

Repülőjegyek előre fizetve és foglalva. Csak adott napra érvényesek vissza nem válthatóak. Ha előbb megyek haza akkor elúsztak. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Szálloda: előre fizetve foglalva. Ha nem veszem igénybe vagy nem annyi napra akkor se jár vissza egy fillér se. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Ellátás, kaja: ld mint a szálloda. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Autóbérlés: ld szálloda. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Visszaút. Mivel az előre megvett jegyek csak adott napra jók, így új repjegy kell haza. Persze prompt megvéve mindig sokkal drágább mint előre. Fizetni kell a cégnek? Másképp nem jutok haza!

Szóval summa summarum: szálloda + kaja + előre megvett repjegy + autóbérlés + új repjegy + apróságok (reptéri illeték stb).

Ez mind a cégnek fizetendő, és egy része előre persze hiszen pl. miből venném én meg a visszaútra a jegyet? És ha nincs nálam erre pénz? Miért vinnék én magammal némi költőpénznél többet?


És akkor a ráadás: mi legyen a gyerekekkel? A gyerekek kiskorúak, egyedül nem maradhatnak, nekik is jönniük kell. De akkor repjegy nekik is. És ha már nem maradnka és nem maradhatnak nyilván, akkor az ő szállodapénzük kajapénzük stb? És az előre megvett nemtudomén állatkerti vidámparki stb belépő?


Ezt a cégnek mind mind fizetnie kell a jogszabály szerint hiszen „felmerült költség és kár”. Mind az. Ellenvetés?


És még 1x: ez egy totál életszerű példa!


2015. okt. 14. 19:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nyaraláskor telefon kikapcs és utána hivogathatnak. Én sosem vettem fel a telefont ismeretlen 70s számnak szabi alatt mert a cég HR osztálya olyanokról hivogatta a dolgozókat hogy b kell menni túlórázni.

Utána meg pattoghatnak, szabi alatt strandoltam kirándultam nem mindig volt nálam telefon. Erre kényszeriteni amúgy se lehet.

2015. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!