Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy 120 ezer...

Miért van az, hogy 120 ezer forintot ígért a munkaközvetítő, de ha kiszámolom 80 ezer forint sincs?

Figyelt kérdés
Tehát mindenkinek nettó 120 ezret ígértek, ehhez képest ha 426 Ft-os az órabér (nettó), és 3 műszakos, sehogy sem jön ki a 120. Vagy én számoltam rosszul? Majd hónap végén úgyis meglátja mindenki... Jól behülyítették azokat is, akikkel mentem.
2015. okt. 18. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Pontosan, jól behülyítették.


Én is majdnem benyeltem ilyet. Amíg csak interjú volt, addig ígértek fűt fát, aztán első munkanap reggelén olvasom a szerződést és teljesen más összeg van rajta feltüntetve mint amiben szóban megegyeztünk. Aztán habogtak össze vissza, majd a végén kibökték, hogyha nem tetszik nem kell aláírni. 10 emberből egyedül én nem írtam alá. Ilyen helyen, ahol hazugságra építenek egy kezdődő kapcsolatot, akar a franc dolgozni! amúgy is, üzletben nincs barátság.

2015. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt az alapbér mellett pótlékok is járnak, ha több műszakban dolgozol. Persze ebből még koránt sem jönne össze a 120... Szerintem ez valami 12 órás munkaviszony, nem sima 8-as, ami nem épp legális, de sokszor alkalmazzák.
2015. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Délutános műszakpótlék és az éjszakás sokat tud dobni rajta. Mennyi bruttórol írtátok a szerződést? 105ezer bruttóbol nem lesz 120nettó.
2015. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, pótlékokkal számoltam ki. Délu. 15%, éjszakás 30%, ugye délelőttösbe nincs.


650Ft bruttó.


Így olyan 78-80 ezer forintra jön ki havonta...

2015. okt. 18. 12:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és úgy van meghirdetve : "Ha szeretnél 180.000 bruttó forintot keresni"... Vicc.
2015. okt. 18. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Munkaközvetítő is leveszi a saját hasznát. Ez általános jelenség sajnos. Amit a cég kifizet a közvetítőnek az annyi amennyi, de nektek amit továbbutal az kevesebb. Ez még tőlünk Nyugatabbra is így van az ilyen-olyan gyári melóknál. Munkaközvetítőknek dolgozni a legkiszolgáltatottabb dolog, azokat legkönnyebb kirúgni.
2015. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

ennyit ér a munkád. lehet belőle rezsit fizet meg egy kis élelmiszert venni.


ha nincs lakásod akkor meg lakj anyukáddal.

2015. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy szombat-vasárnap is menni kell. Az 50 és 100% pótlék általában.
2015. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!