Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ér többet gyógyszeriparban...

Mi ér többet gyógyszeriparban egy phD vagy egy gyógyszerész diploma?

Figyelt kérdés
Van vegyészmérnök diplomám, de még szeretnék mellé valamit. Mindenképpen gyógyszeriparban akarok dolgozni. Szerintetek melyiknek lenne nagyobb az értéke phD-nak vagy a gyógyszerész diplomának, ha vezető szeretnék lenni?

2015. okt. 18. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszeriparban hatalmas pénzek vannak, én mennék a gyógyszerészetire a helyedben. A vegyészmérnök PhD az inkább kutatós, ráadásul a gyógyszeripari cégek a gyógyszerészek, fogorvosok és orvosok közül válogatnak (én orvosként keresek most munkát, meghallgattam több ilyen céget, brutál ajánlatok vannak). Az meg, hogy vezető leszel-e, csak a képességeiden múlik, ahhoz nem kell a PhD.
2015. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszeriparban dolgozom már 20+ éve.

Vegyész, vegyészmérnök, gyógyszerész, esetleg orvos diploma kell.

Ha van már vegyészmérnöki diplomád, ahhoz teljesen felesleges, és értelmetlen a gyógyszerészit megcsinálni (5 év!!), inkább ha tudod, szerezd meg a PhD fokozatot, lehetőleg valamelyik cégnél.

2015. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pl biológus vagyok PhD-vel de egyik gyógyszercéghez sem kellek.
2015. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű, hogy PhD-ra van szükséged, a vegyészmérnöki mellé felesleges a gyógyszerész szak.


Legjobb ha eleve gyógyszerkutatási kérdésből írod a doktorid, és a megcélzott gyógyszergyárból szerzel külső témavezetőt.

2015. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat.
2015. nov. 2. 17:20
 6/6 anonim válasza:
Egyébként gyógyszerészeti után is megszerezheted a PhD fokozatot. Sőt... hiába jár a Dr pl az orvosoknak, nagyon sokan megcsinálják a PhD-t is.
2016. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!