Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Daxxg kérdése:

Határozott idejű munkaszerződés megszüntetése? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Április óta dolgozom egy cégnél. Próbaidő lejárta után módosították a szerződésemet határozott idejűvé, ami 2015.12.31.-én fog lejárni. A héten kaptam egy másik cégtől állásajánlatot. Ilyen esetben, hogy tudnám megszüntetni a szerződésemet a jelenlegi munkahelyemmel?

2015. okt. 18. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Munkaviszony megszüntetése határozott időre létesített munkaviszony esetén:


A határozott időre létesített munkaviszonyt a felek alapesetben csak közös megegyezéssel, rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő alatt azonnali hatállyal szüntethetik meg. A munkáltató azonban ettől eltérően is megszüntetheti a munkavállaló munkaviszonyát, ha a egyévi vagy ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkeresete kifizetésével.


Munkavállalói jogellenes megszüntetés esetén a munkavállaló köteles a munkáltató számára a rá irányadó felmondási időre járó átlagkeresetének megfelelő összeget megfizetni. Ha a munkavállaló a határozott időtartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen és a hátralévő idő rövidebb, mint a rá irányadó felmondási idő, akkor csak a hátralévő időre járó átlagkereset megfizetésére köteles. A munkáltató a felmerült és bizonyított kárát is követelheti a munkavállalótól, az erre vonatkozó szabályok betartásával.

2015. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Munkavállalói jogellenes megszüntetés az mit jelent?
2015. okt. 18. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

"Próbaidő lejárta után módosították a szerződésemet határozott idejűvé"

Minek mész bele ilyenekbe?


Egyébként a határozott munkaviszonyt is meg lehet szüntetni normál felmondással, csak ebben az esetben a munkavállaló részéről is indokolni kell.

Mt. 67. § (2) "A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


Illetve felmondási idő itt is van.


Ha jogellenes szünteted meg a munkaviszonyt:

Mt. 84. § (2) "A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni."

És (3) "A munkáltató követelheti az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét."

2015. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a jogellenes megszüntetés, amikor nincs meg az a nagyon nyomós indok, aminek hatására elengednének. Az, hogy találtál egy jobb melót, nem ilyen.
2015. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért mentem bele, mert akkor még nem tudtam volna elmenni más helyre dolgozni. Munkanélküli meg nem akartam lenni.
2015. okt. 18. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!