Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentés van, szerződés...

Bejelentés van, szerződés nincs! Miért? Járt más is így?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vagyok alkalmazottként egy cégnél, első fizu úgy volt ahogy ígérték. Viszont azóta sem láttam szerződést, amit furcsállok. A bejelentés biztosan megtörtént (NAV oldalán utánajártam). Fizu hivatalos része bankszámlára érkezik.

Mi oka lehet, hogy nincs szerződésünk? A kolléga, aki előttem 3 hónappal érkezett, szintén nem írt még alá semmit. Hogy ne variáljunk, ha kevesebb a fizetés? Már kétszer rákérdeztem, mindkét alkalommal valami fontos dolga volt a könyvelőnek. Kicsit hülyének néznek...



2015. szept. 10. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem feltétlenül kell hozzá könyvelő:

- nyomtatvány-boltban lehet kapni "Munkaszerződés" nyomtatványt, több példányos, önindigós. Veszel belőle 2-3 garnitúrát, pár forintos tétel, de jó ha van elrontás esetén tartalék.

- van még hozzá egy "Melléklet a munkaszerződs-hez" vagy valami hasonló nyomtatvány is, a boltosok tudják, vegyél abból is


Szépen összeültök a közvetlen főnököddel, ő tudja a saját adatait (adószám, stb. stb.) te ismered a sajátodat, és szépen kitöltitek, aláírjátok.


Eredeti példány a tied, a másik a főnöké, a harmadik megy a könyvelőnek... szégyellje magát!!!

2015. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Sőt, a munkaszerződéshez sok köze nincs is a könyvelőnek, legfeljebb az alapbér érdekelheti. A szerződést a munkáltatóval kötöd, nem a könyvelővel, szóval ez csak egy kifogás.
2015. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Próbaidő miatt van ez, hogy ne kelljen téged felvennie állandóra.
2015. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy működik a szerződés fizikailag. Nem az első munkahelyem.

Itt arról van szó, hogy ígérgették a szerződést, de azóta is hozzák... Szerintem nem az én dolgom lenne ezt kitölteni és az orruk alá dugni. És pláne nem szeretném kihúzni a gyufát, mert amúgy jó hely és jól keresek, csak ez az egy dolog kicsit hibádzik.

2015. szept. 10. 18:31
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Ezt én sem nagyon értem, a könyvelőnek meg mi a franc köze van egy munkaszerződés megírásához? Semmi. A könyvelő könyvel, a munkáltató, vagy annak munkaügyese, ügyvédje, jogásza pedig megalkotja a munkaszerződést.


Buzgón szorgalmazzátok, mert tényleg a munkáltató kötelessége az egyezséget írásba önteni!

2015. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Munkaszerződés nélkül egy napot nem dolgoznék....
2015. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

"Fizu hivatalos része bankszámlára érkezik. "


Gondolom, akkor ezért nincs szerződés, mert van nem hivatalos része is, amit viszont nem kívánnak papírra vetni.

2015. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Vállalkozóknál sajnos ez van. Isten hozott Mo-on. Ja és Bp.

Amúgy meg hidd el, van az a pénz, hogy dolgoznál szerződés nélkül is. :)

2015. szept. 10. 21:41
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Azt írod, megnézted, és be vagy jelentve!!!!


Tehát semmi gond nincs, nem vagy fekete-foglalkoztatott, "csupán" a munkáltatód (és a könyvelője) trehány és lusta!


Ugyanis a könyvelőnek a bejelentéshez, a bérszámfejtéshez, a személyi adatok rögzítéséhez az első kötelező alapbizonylat!!! az írásos munkaszerződés!!!

Egyébként a személyes adatok leadása nélkül egyáltalán hogyan tudta a könyvelő a nav-hoz a bejelentésedet elküldeni???

Valamikor csak odaadtad nekik születési dátum, adóazonosító jeled, TAJ-számod és egyebeket, szóval valóban csak holmi trehányságról, és nem eltitkolt foglalkoztatásról van szó!!!

2015. szept. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Természetesen az adataimat leadtam. Gondoltam felesleges infó.
2015. szept. 11. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!