Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az szégyen lenne...

Szerintetek az szégyen lenne nekem ha két diplomával (kommunikáció + nyelvészet) takarítónak mennék dolgozni, vagy betanított munkásnak?

Figyelt kérdés
Ugyanis egyszerűen nincs munkahely, sehova nem vesznek fel. Természetesen nem mondanám senkinek, hogy mit dolgozom, csak ha majd találok jobbat.
2015. okt. 28. 14:46
1 2
 1/17 anonim válasza:
67%
Nem lehetsz ezekkel tanár? Vagy külföldi munka valahol? Amúgy az anyám is pont ezt csinálta, csak ő még takarítónak sem volt képes elmenni. Itthon van egész nap, apa meg reggeltől késő estig dolgozhat helyette is.
2015. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most csinálom a tanári szakot levelezőn, még van 2 évem. Tanárnak mehetnék, de még nincs meg rola a papírom. Addig meg egyszerűen semmi nincs.


Takarítónak persze úgy mennék, hogy az önéletrajzomat a végletekig leegyszerűsíteném (max érettségi), hogy ne nézzenek hülyének, minek megyek ilyen munkakörbe dolgozni.

2015. okt. 28. 14:53
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

A munka nem szégyen.


Élni meg kell valamiből, így ha más nincs jelenleg, marad pl a takarítás.


Szerintem próbáld meg.

2015. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondják általános adminisztrátorból is hiány van. nem próbáltad? Vagy egyetemeken sokszor keresnek selejtezőt, anyagraktárost, stb ezek azért nem olyan rossz munkák.

Én a betanított munkást nem javaslom, nagyon aláássa az önbecsülésed és nehéz lesz a visszaút, ráadásul hatalmas kulturális különbségek miatt nagyon rosszul fogod érezni magad.

2015. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nade olyan helyre mennék, ahol nem ismernek, és persze senkinek sem mondanám, mit csinálok valojában.
2015. okt. 28. 15:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel magadnak a kérdést. Jól éreznéd magad olyan környezetben ahol a munkatársaid nagy többsége 10 év alatt végezte el a 6 osztályt és a cigin és pián kívül más nem nagyon érdekli őket? Ha a válasz igenlő, menj.
2015. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem dolgoznék, hanem elvonulnék egy zugba és neteznék. Csak megjátszanám, hogy dolgozom.
2015. okt. 28. 15:56
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

"Tedd fel magadnak a kérdést. Jól éreznéd magad olyan környezetben ahol a munkatársaid nagy többsége 10 év alatt végezte el a 6 osztályt és a cigin és pián kívül más nem nagyon érdekli őket? Ha a válasz igenlő, menj."


miért kell így beszélni a munkásokról?


Én melós vagyok, nem bagózom, ritkán iszom, és sok minden érdekel.

2015. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én viszont amiatt is szarul érzem magam, hogy szarul érezném magam ilyen munkakörben. Ugy érzem magam, mintha ezeket az embereket lebecsülném, mintha én valami feljebbvalo lennék, holott ők is ugyanolyan emberek mint én!


De mégis, ha ilyen helyen fogok dolgozni, elkeseredetten fogom tudni csinálni a munkát!


De akkor ezek szerint ők is elkeseredettek, vagy akinek csak 8 általánosa vagy csak érettségije van, az szereti az "alsóbbrendű" munkáját?

2015. okt. 28. 16:27
 10/17 anonim ***** válasza:
9%

Bárki szeretheti.


Én pl egy mekiben dolgoztam 2,5 évet és nagyon szerettem.


Pedig 134 es IQm van, a társadalom krémjébe tartozom szellemileg.


Nem ezen múlik.

2015. okt. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!