Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 evesen nehez karriert epiteni?

30 evesen nehez karriert epiteni?

Figyelt kérdés
24 evesen vegeztem, majd miutan nem talaltam melot otthon kulfoldre jottem. Azota itt melozom, de meloskent egy kis cegnel. Most vagyok ugy, hogy anyagilag, meg nyelvi szinten, hogy el tudjak menni, nyelv suliba meg aztan egyeves msc-re menjek, fura lesz 30 evesen palyakezdonek lenni, de 5 ev fizikai melo untig eleg volt. Nem vezet sehova 50 evesen nem akarom ugyanazt csinalni mint most, akkor mar pl szaktekintely akarok lenni, abban, amit csinalok. Pl strategiai igazgato nagyvallalatoknal

2015. nov. 1. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Az, hogy tudsz-e karriert építeni, alapvetően semmi mástól nem függ, csak két dologtól: mennyire vagy jó a szakmádban (mennyi pénzt tudsz termelni a cégnek), és ami ennél is fontosabb, hogy melyik cégnél, milyen pozícióban van ismerősöd, aki a személyes kapcsolatotok miatt felvesz.


A diplomák 95%-a ma már semmit nem ér. Évente több tízezer diplomás végez, akik valójában nem értenek semmihez, mindössze az olyan soft-skillekkel jön ki mindenki egyetemről, mint a megbízhatóság, stressztűrés, szervezőkészség, jó kommunikációs képesség. Én 24 évesen végeztem egyetemen (BA), Erasmus-on is voltam fél évet, folyékonyan beszlek angolul. 1 éven keresztül, minden nap, minden állásra jelentkeztem, amit találtam. Több, mint 800 hirdetésre jelentkeztem egész Nyugat-Magyarországon (Budapesten is), és lehet hogy hihetetlennek hangzik, de mindössze 10 helyről kaptam elutasító e-mailt, az összes többi helyről még csak nem is jelentkeztek. 1 év alatt összesen 2 interjúra hívtak be, és nem vettek fel sehová. Volt 2 hónap, amikor hajléktalan voltam, baráttól baráthoz jártam aludni és tisztálkodni, nappal pedig a könyvtárban bújtam a hirdetéseket.


Szóval, ennyit a karrierépítésről, ha nincs vagy valódi, kézzelfogható szakmád (kétkezű szakma, vagy orvos, mérnök, IT végzettség), vagy pedig ismerősöd, barátod, aki alkalmazni fog. Az MSC csakis akkor ér valamit, ha az tényleg kőkemény szakmai tudást takar, de az egyetemi szakok 99%-a semmit nem ér a munkaerőpiacon. Végül családi ismerős által olyan munkát kaptam, amihez egyáltalán nem értettem, közöm nem volt a pozícióhoz, de az átlagfizetés dupláját kerestem már első hónapban. Ennyit jelent a kapcsolati tőke, és mindenhol így működik.

2015. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
alkalmazottként mindig is alul leszel fizetve! hiába leszel te stratégiai igazgató multinál, úgy kihasználnak az odaadott pénzért, hogy bele fogsz rokkanni!
2015. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
#2 válaszhoz kiegészítésképp: nála később végeztem. Nem műszaki vagy informatikai területen. Talán egy tucat helyre jelentkeztem. Három hónapon belül volt munkám, ismerős közbenjárása nélkül.
2015. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
#3 és? mégis az az életed, hogy nem vagy normálisan megfizetve, más miatt kell felkelned, máshoz kell alkalmazkodnod. Ha nem akarsz dolgozni, akkor is be kell menned!
2015. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Mihez ertesz? Hol tervezed a jovot? Kulfoldon, vagy haza akarsz koltozni?

Szerintem jobban jarsz, ha vallalkozol.

Vagy ha nagyon ragaszkodsz hozza hogy alkalmazottkent dolgozz, akkor meg hazudj bele az oneletrajzodba nehany ev tapasztalatot az adott munkakorben. Ezt foleg kulfoldon konnyu megtenni, mert ugysem ellenorzik, hogy tenyleg azt csinaltad-e otthon. (ha megis, akkor meg megkered valamelyik ismerosodet, aki beszel az adott nyelven, hogy mondja azt, tenyleg nala dolgoztal, es meg volt veled elegedve.)

2015. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

" és ami ennél is fontosabb,

hogy melyik cégnél, milyen

pozícióban van ismerősöd, aki a

személyes kapcsolatotok miatt

felvesz."


Ez nem karrierepites...

2015. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"az egyetemi szakok 99%-a semmit nem ér a munkaerőpiacon"


Ez butaság. Adott helyeket csak bizonyos szakok elvégzése után lehet betölteni, de több komolyabb helynél (ahol nem 70-80 ezret fizetnek) csak annyi feltétel van, hogy legyen felsőfokú végzettséged. Az már más kérdés, hogy a magyar felsőoktatásból valóban úgy jön ki rengeteg hallgató, még a nagy számnak tartott szakokról is, hogy gyakorlati tudása szinte 0 és a munkavilágában kell megtanulnia, hogy valójában mit is kellett volna az egyetemen tanulnia. Viszont az egyetemi handabanda ad alapot ahhoz, hogy erre legalább képes legyen és ezt a munkáltatók is tudják.


Egyébként, ha külföldön akarsz karriert építeni, akkor főleg nem kell félned, attól, hogy 30 évesen végzel, ott nincsnek annyira belebuzulva abba, hogy a jelölt legyen 23 éves, de 5-10 év tapasztalattal. Sőt én úgy vettem észre, hogy ott valamivel megszokottabbnak számít az is, hogy egyes fiatalok először utaznak, önkénteskednek, itt-ott tapasztalatokat gyűjtenek az életről, és ezután kezdenek el egyáltalán felsőoktatásban tanulni, nem pedig 18 évesen, "hát mit is tanuljak, most hirtelen fogalmam sincs, de muszáj rögtön tovább tanulnom.." alapon választanak valamit.

2015. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem 30 evesen vegzek, hanem 30 evesen fogom elkezdeni. 1 eves msc-t most van a magyar diplomam atsorolas alatt.valszeg masabb 30 evesen palyakezdonek lenni, mint 20 evesnek, de nem gondolom nagy hatranynak, hisz LifeLongLearning van. Amugy csak top egyetemre akarok menni, es majd azzal haza, nem akarok itt kulfoldon maradni. Allampolgarsagot sem kertem. Top egyetemen gondolok. UCL, Imperial, king's college, oxford, ...
2015. nov. 2. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Vazze! Mit rinyálsz?! Én most 44 éves vagyok és most szervezem újra magamat. Én is külföldön melózok, de majd később otthon leszek.

Ha már dolgozol, akkor nem vagy pályakezdő. Csináld azt, amit szeretnél. Helyezkedj el a szakmádban és komótosan fejleszd magadat. Ennyi. Egy idő után lesz annyi tudásod, hogy szaktekintély leszel. AHHOZ HOGY SZAKTEKINTÉLY LEGYÉL NEM ELÉG EGY-KÉT ÉV! Csak tedd a dolgod. Dolgozz, tanulj. Ha kell iratkozz be egy-két tanfolyamra estin stb.

Menedzseld magad. Van bőven szakirodalom.

2015. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!