Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet ebből karriert...

Mennyire lehet ebből karriert építeni?

Figyelt kérdés

Tizenkettedikes vagyok, mindjárt végezni fogok.Szeretnék továbbtanulni, viszont több dolog miatt nem tudok alapképzésre jelentkezni (nem megoldhatóak, nem a tanulmányi eredményeimmel vannak gondok).

Nemzetközi gazdálkodás foksz.-ra jelentkeztem be,ezen belül szeretnék Logisztikát és nemzetközi szállítmányozást tanulni.

Kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek ezzel mennyire tudok érvényesülni 2 nyelvvizsgával, ECDL számítógépkezelői bizonyítvánnyal? Pár évre gondoltam, természetesen később jelentkeznék alapképzésre is.

Sok helyen hallottam már, hogy felesleges ebbe belekezdenem, mivel nem tudok majd ezzel szakmán belül elhelyezkedni. Ez mennyire igaz? Válaszotokat előre köszönöm.



2015. márc. 7. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Minimum a BA szintig el kellene jutnod az alatt nem nagyon van kiírt állás sem.


Afelett szerintem el tudsz majd helyezkedni főleg a 2 nyelvvizsgával.

2015. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló jellegű BA szakon végeztem nemrég. A szaktársaim nagy része maximum egy kis titkárnőként kötött ki, pedig nekünk diplománk van. Én itthon úgyszintén csak adminisztrációs munkára kellettem. A rendes, szakmabeli munkához egyrészt ált. tapasztalatot várnak, másrészt legalább két nyelv folyékony ismeretét (és a nyelvvizsga nem jelenti a folyékony ismeretet). Így a legtöbbünk sima középfokú végzettségnek megfelelő munkát végez. Én ezt megelégeltem és inkább kimentem külföldre aljamunkára, ha már egyszer jobban fizet. Logisztikai területen egyébként is alig kérnek diplomát, sokkal fontosabb a tapasztalat, amit meg jelen helyzetben kb. képtelenség megszerezni. Túltelített a piac.
2015. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, a foksz elvégzése után sikerül 2 évet dolgoznom szállítmányozásban. Aztán alapképzés elvégzése után lehet esélyem, hogy nem egy tanyasi raktárba dolgozzak diplomásként átlagfizetésért,esetleg külföldön? Az idegennyelv nem probléma, e téren jól állok.
2015. márc. 7. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

#3

A feltételezéssel van egy kis probléma:

2 évet dolgozol fox után BA előtt

Ha megnézed az álláshirdetéseket általában azt írják, hogy: 3-5 év szakmai gyakorlat VAGY BA végzettség.

2015. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igaz is, azt kellett volna írnom, hogy biztosan tudok legalább 2 évet dolgozni előtte, bár nem nagy fizetésért, de tapasztalatszerzésnek szerintem elég.Az egész kérdésemmel azt szerettem volna megtudni, hogy feljuthatok-e nagyobb pozícióba, ha mindezt végigviszem? Nem szeretnék feleslegesen tanulni, ha nem tudok kitörni a mostani helyzetemből.
2015. márc. 7. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha egy BA is vállalja azt a munkát ahova menni akarsz akkor majdnem biztos, hogy elviszi előled.

Szerintem rövid idő kérdése és feljebb emelik az álláshirdetési elvárásokat a BA + szakmai gyakorlat vagy MA kategóriába.

2015. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!