Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi nevem van, az önéletr...

Külföldi nevem van, az önéletrajzba beírjam a származásom, ha ez a születési helyből/iskolából nem derül ki?

Figyelt kérdés

Az iskoláim, munkahelyeim magyarok, magyar állampolgár vagyok és a nyelvet se beszélem.

A nevemből sokaknak nem derül ki a származásom, a kinézetem alapján se jön rá mindenki, ázsiai vagyok de volt, aki egyszer arabnak nézett.

Ahol nem akarnak semmilyen külföldit alkalmazni alapból kukáznak, de máshol, ahol csak bizonyos országokból származókat nem preferálnak mi lenne ha beírnám, hogy nem "gáz" országból származom?

De hogyan? Vagy ez már túl szájbarágós és felesleges magyarázkodás?



2015. nov. 3. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

HA MO-on élsz/éltél eddig is, magyar állampolgár vagy, és rendesen beszélsz magyarul, akkor senkinek semmi köze a származásodhoz.


Az önéletrajz nem lelki sztriptíz, hanem a munkavállaás szempontjávól lényeges adatok (állampolgárság, iskolák, szakképezettség, elözö munkahelyek, illetve érdeklödés) megadása.

2015. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az önéletrajz nem lelki sztriptíz, hanem a munkavállaás szempontjávól lényeges adatok (állampolgárság, iskolák, szakképezettség, elözö munkahelyek, illetve érdeklödés) megadása."


Igen, és a név az pont ilyen, amit meg kell adni.

És az önéletrajz igen, nem lelki sztriptíz, hanem kökemény Marketing, el kell adnod magad.

Van amikor több 1000 pályázóból kell bejutni, úgy hogy a buta HR-es liba akinek fogalma nincs hogy k ia megfelelö ember, beválogasson. A szakmaiak csak ezt a szürt mennyiséget kapják meg. Egy cv-t akár érdemes hirdetésenként az álláshoz hozzáigazítani.(nem hazudni, csak kidomborítani az ott követelteket)

Németeknél pl. csak az aljamunkát kapja meg az ember, ha valami általános adtlapot bead.


Kérdezö: Szerintem úgyis a személyes adatokkal kezdesz, akkor megadod a születési helyet, állampolgárságot (nem kötelezö de itt pozitív), majd az iskolákkal kezdesz, ott látják hogy mi van.

2015. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na, azt azért feltételeztem, hogy a név megadása alap ezért azt külön nem soroltam fel.
2015. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az állampolgárság, magyar iskolák benne vannak, mondjuk azok a HR-esek akik név alapján szelektálnak idáig se jutnak el.


Sok mindenhez nincs közük mégis érdekli őket, a családi állapotomhoz, gyerekhez sincs közük mégis többször kérdezték, ha nem válaszolok akkor amiatt zárnak ki.

Bár már abba is kötöttek bele hogy ha x származású vagyok hogyhogy nem beszélem a nyelvet, ezen pampogtak egy ideig majd elköszöntek.

Gondoltam rá hogy illene megtanulni, de volt más ami érdekelt és tanultam, nem gondolom, hogy emiatt lennék lusta vagy motiválatlan, márpedig valami ilyesmit gondolhattak. De tény, hogy ha megtanulnék beírhatnám és abból rájönnének, milyen eredetű nevem van.

2015. nov. 3. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!