Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy írjam be az önéletrajzba...

Hogy írjam be az önéletrajzba ha el kezdtem egy egyetemi szakot de egy év után váltottam egy másikra? Be kell egyáltalán írni?

Figyelt kérdés
Tehát ha 2011-12 jártam egy szakra de 2012-ben váltottam azt hogy írod,vagy mit csináljak azzal az egy évvel?

2015. szept. 22. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem írtam be, de én utána eléggé mást tanultam.

Ha szakmai szempontból releváns akkor beírhatod. Valószínűleg megkérdezik miért váltottál, ha azért mert túl nehéz volt és nem bírtad akkor nem szerencsés a dolog, de ha pl. felvettek jobb helyre, rájöttél hogy más jobban érdekel akkor megemlítheted.

2015. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 3 évig jártam egy szakra (akkor még osztatlan, 5 éves volt), aztán váltottam egy 3 éves Bsc szakra, amit még 3,5 múlva elvégeztem (tehát 6,5 évig tanultam nappalin, igaz az utolsó 1,5 évben dolgoztam már). Nem tagadtam le, benne van az önéletrajzomban, és nem látom, hogy akadályt jelentett volna (azóta van MSc diplomám is, amit levelezőn szereztem).
2015. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha releváns a munkához az az 1 év akkor beleírhatod, hogy:

tól-ig X egyetemen Y szak

tól-ig X egyetemen Z szak


Ha nem releváns, akkor egyszerűen vedd egybe a kettőt, és csak a későbbi szakot tüntesd fel, tehát úgy fog tűnni, hogy 1 évvel tovább végezted a szakot.


Életrajzban nem magyarázkodunk, erre az interjú szolgál, tehát nem szükséges semmi mást feltűntetni, mint, hogy mettől-meddig mit.

2015. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!