Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdv! Cégen belül áthelyeztek...

Üdv! Cégen belül áthelyeztek egy másik területre, viszont ezen a területen nem szeretnék tovább dolgozni. Az eredetileg kikötött 3 hónapos próbaidőm már lejárt. Lehetséges-e ilyen esetben, hogy azonnali hatállyal felmondjak?

Figyelt kérdés
Az új munkahely nem épp olyan, mint vártam, ezért szeretném ott hagyni a céget, mert határozottan kijelentették, hogy nincs más jelenleg.

2015. nov. 3. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
csak rendes felmondással
2015. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még azt kifelejtettem, hogy az eddigi munkaköröm, egy recepciós állás volt, most meg átraktak egy boltba, tehát ülő munkából, egy álló munkakörbe, amit nem igazán bírok... Esetleg egészségügyi okokra hivatkozva se lehetséges, az azonnali felmondás?
2015. nov. 3. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Már kötelezhetnek 30 napos felmondási idő kitöltésére, de ezt a főnököddel kell megbeszélned hogy igényt tartanak-e még rád vagy mehetsz-e azonnal. Én 3 év után hagytam ott az előző munkahelyem ott is áthelyeztek egy teljesen más üzembe ahol beindult a kibővített rész és a régi kedvenc üzemembe egy termék gyártását teljesen leállították és ott jelenleg nem volt rám meg 4 kollégámra igény. Minket is azért dobtak át mert fiatalok vagyunk és ugye az új jellegű gyártásról 1 hónapos képzésre küldtek munkaidőbe amiért alapbérünket megkaptuk ugyan de jóformán semmit nem csináltunk az jó volt éppen csak az új hely baromi rossz volt, új főnökséget kaptunk velük nem volt baj csak a gyártás olyan jellegű volt hogy állandóan ott kellett állni szünetre is csak akkor mehettünk amikor az adott állomáson 1 óra volt a várakozási idő akkor 40 perc szünetünk volt arra hogy wc-zünk, kajáljunk, meg egy picit szusszanjunk és utána folytatni a melót és sokszor 30-40 perc túlóra volt, hiába jött a váltás ők már a saját szakjukba kezdték el a munkát a kiindulási állomáson nekünk meg be kellett fejeznünk. Én akkor 3 hétig még bírtam de amikor bevariáltak azzal hogy egy terembe kell ülnöm és folyamaotsan nézni a képernyőt és ott irányítani mindent majd kirohanni a területre kiszolgálni a gépet utána visszamenni indítani majd megint ki, mert a kinti kezelő elbontották mert valamilyen szabványnak nem felelt meg és a másik helyét még nem alakították ki így ezerszer rosszabb volt mert nap végére lejártam a lábam. Akkor felmentem az igazgatóhoz hogy én ezt nem csinálom tovább plusz a réi üzemembe is átballagtam az ottani főnökséghez beszélni hogy ha van rá mód vegyenek vissza, de ők nem tudtak mert így is még 3 embert küldtek át máshova mert annyira nem volt meló ott, utána vissza az új helyre ott más munkát nem tudtak adni mert ott senki nem vállalta az új gyártást, akkor mondták hogy a munkaügyre menjek kérvényezni az áthelyezést máshova úgy könnyebben lehet esélyem ha nem bírom, de nekem ott is azt mondták hogy ha ennyire nem megy mondjak fel inkább. Akkor 1 hét gondolkodás és nulla változás után felmondtam mondták hogy 30 nap felmondási időt le kell dolgozzam amit nem akartam de nem tudtam mást csinálni mert a pénz az kellett, így azt végig szenvedtem de szerencsére találta helyemre valakit aki örömmel vállalta el a munkámat így 1 hét után mondták ha nagyon el akarok menni akkor elmehetek csak 3 nap múlva menjek vissza a papírjaimért meg akkor adjam le a ruháimat meg a cég tulajdonában lévő dolgokat, eszközöket és utána békén hagynak.
2015. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az üzemorvos alkalmasnak minősített, akkor nemigen


78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

2015. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azonnali hatályú felmondásra ez nem ad jogalapot. Viszont recepció után bolt az még ugyanaz a munkakör? Ugyanazt csinálod? Mert ugye a munkaszerződésben le van írva, mi a munkaköröd, ha az változik, azt nem lehet szerződésmódosítás nélkül megtenni.
2015. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!