Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondhatnék fel azonnali...

Hogyan mondhatnék fel azonnali hatállyal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy mindenképp el kellene valahogyan érnem azt, hogy 2 héten belül elengedjenek. A felmondási időm azonban 3 hónap (a cégénél ennyi van meghatározva próbaidő letelte után). Tudom hogy a rendkívüli felmondáshoz nem mindegy az indok. Nekem csak egy indokom lenne, erről viszont nem tudom megfelelhet-e. A következő az ok: nem kaptam megfelelő betanulási lehetőséget, jelenleg napi 8 órából 1 órát dolgozok maximum. Erről nem tehetek, egyszerűen nem kapok munkát. Tudom hogy hülye indok, de főleg emiatt is mennék el. (ne kérdezze senki mi ebben a rossz, nekem rossz, mert nem múlik az idő a munkahelyen). Mit tehetnék? Beszéltem felettesemmel, a 3 hónapból engedne, de a felajánlott 1 hónapos felmondási idő is sok nekem, mert lenne más hely ahova mehetnék, ahol végre dolgozhatnék is. Mit tehetnék? Lehet indok a rendkívüli felmondásra az amit írtam?

A válaszokat köszönöm



2015. nov. 13. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem Te vagy az, akinél 2 részleg van? :-)

Nem, ez nem megfelelő indok, különösen nem azonnali hatályú felmondásra.

Nem tudom, hol dolgozol, de én szívesen odamennék dolgozni és boldog volnék, hogy nem kell napi 6-8-10-12 órai munkát (fizikai) végeznem :-)


Amúgy nem értem, hogy ha ennyire nincs munkád, miért nem használod ki a munkaidődet pl. tanulásra? neten nagyon jól lehet pl. nyelvet tanulni, stb.

2015. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok akit írtál, ez az első kérdésem egy jó ideje.

Nincs netem a munkahelyen, így nem tölthetem ilyesmivel a munkaidőmet. Ráadásul nem oylan beosztásban vagyok ahol megengedhető az efféle viselkedés. Egyszerűen nem fejlődök szakmailag és nem ezért jöttem a céghez, ennyi. Nem szeretnék maradni semmiképp sem.

2015. nov. 13. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

első, sokaknak jó dolognak tűnik ez, de hidd el, nem jó, amikor 8-10 órát ülsz egy helyben és nincs mit csinálni.

nem egy fizikai munka, amibe bele lehet szakadni, de ennyi időn át unatkozni ugyanolyan szenvedés, kínlódás, nem könnyű kibírni.

volt ilyen időszakom, igaz az irodai munka volt, hónapokon keresztül napi 1 órában megcsináltam a feladataimat, a többi időben én még netezhettem is, de mit csionáljak minden egyes nap órákon át a neten? már mindent elolvastam, játszottam, stb, egyáltalán nem jó az, ha nem telik az idő. és el lehet fáradni a semmittevésben is. én jobban szeretem, ha van mit csinálni.

főleg ha az ember fiatal, és van motivációja, igénye a fejlődésre, a karrierre. később egy önéletrajzban jól mutat, hogy x évet töltött el egy cégnél, ez ugye már tapasztalatnak minősül, aztán meg ha gyakorlatban is mutatnia kellene valamit, beégne, mert valójában az nem is volt gyakorlat, csak papíron.

az jó, ha az ember szereti a munkáját, és örömmel csinálja.


a kérdésedre a válasz: nem mondhatsz fel azzal, hogy nem kapsz elég munkát és unatkozol. a rendelkezésre állásodat fizetik meg: azt, hogy ott ülsz, és bármikor érkezik munka, te készen állsz rá.

ha ezzel mondasz fel, az sajnos sima rendes felmondás. de hol van leírva a 3 hónap? van kollektív szerződés?

rendkívüli felmondás olyankor van, ha vmi jogod, érdeked sérül:

pl. szexuálisan zaklat a főnök. törvénytelenségre kényszerítenek. egészségkárosodásod lesz.

sajnos az unalom nem tartozik ide.

2015. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, sejtettem hogy az indokom nem elég, de azért... ki tudja.

A 3 hónap a munkaszerződésemben van benne. A munkaköröm azért nem túl alacsony, termeléstámogató minőségbiztosítási mérnök. Persze még betanuló fázisban, de a próbaidő letelt.

Lenne jobb hely ahova mehetnék és nem is kellene lógatnom a lábam napi 7 órában.. merthogy jelenleg most ez van.

Nem értem miért éri ez meg a felettesemnek... merthogy amúgy az a terve, hogy hátha meggondolom még magam.

Nem tudom mit tegyek, mert fontos lenne hogy hamar lépjek, márcsak az unalom miatt is, de az új munkahely miatt méginkább.

2015. nov. 13. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el az egy hónapot, annyit ki lehet bírni. Olvass, tanulj nyelvet, tb. A hibát ot követted el, hogy végig kihúztad a próbaidőt, azalatt nem derült ki, hogy ennyire semmitevős ez az egész?
2015. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos abban hibáztam. Akkor is az volt, de több munka akadt ennél. Ráadásul akkor nem volt még kilátásban másik.
2015. nov. 13. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Még 3 kérdés.

Miért nem kérsz több munkát bent?

Miért nem kérted, hogy muatssanak meg több mindent?

Miért ragaszkodik a főnököd az 1 hónaphoz is, ha az egész havi munkádat meg lehet kb 2 nap alatt csinálni?

2015. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Kérjél dupla fizetést, hátha megadják, és utána jobb kedvvel mész dolgozni, vagy rontsál el valamit, de nagyon, és akkor azonnal mehetsz haza. :)
2015. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok és folyamatosan ez a félmondat motoszkál bennem:

" Persze még betanuló fázisban, de a próbaidő letelt."


Ha még betanuló fázisban vagy, akkor nem lehet, hogy emiatt nincs munkád? Mert még nem mernek sok mindent Rád bízni?

Nem lehet, hogy érdemes lenne még egy kicsit várni?

Jó, tudom, 2 hét múlva lenne a jobb állásod, de nem biztos, hogy ami jónak látszik, az tényleg az is... :-)

2015. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért betanuló státusz, mert ez egy másfél éves "program". Termeléstámogató minősgébiztosító mérnök ennyi idő alatt sem tanul be itt igazán, annyira termékspecifikus. Ezt a tudást nem hozod be kinntről, nem tanulod egyetemen. Ezért.

Mernek rám bízni feladatokat, csak 2-en vannak még rajtam kívül és munka is kettőnek van kb, kivéve a rohanós napokat.

2015. nov. 18. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!