Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet azonnali hatállyal...

Lehet azonnali hatállyal felmondani 1 napos fizetési csúszásra hivatkozva? A munkahely mindig késve fizet és lenne más munkahely.

Figyelt kérdés

A munkahely azzal szórakozik hogy késve fizet. Hol pár nap, de volt már pár hét. Vannak munkatársak akik beintenek és felmondanak emiatt. És a cégvezetőnek még van pofája ilyen feltételek mellett is felmondási időt betartatni. Ha már nem fizet legalább engedje el az embert mocsokság nélkül. Volt olyan munkatárs aki felmondott és a felm idő miatt nem várták meg az új munkahelyen.


Javasolták nekem, kíváncsi vagyok igaz-e? A szerz-ben ott van fizetésnek adott hónap adott napjáig meg kell érkeznie. Még sose érkezett meg.

Megtehetem hogy adott napot kivárom majd köv nap reggel 8.00kor a főnök pofájába nyomom a felmondást? Azonnali hatályú felmondás szerződésszegésre hivatkozva, és nincs felm idő.

Megtehetem?


2015. okt. 16. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, ha a munkáltató szerződésben foglalt vagy törvényi kötelezettségét megszegi, felmondhatsz azonnali hatállyal.
2015. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 napos késés szerintem nem elég nyomós indok az azonnali hatályú felmondásra.
2015. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyne! :-)
2015. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 napos késés szerintem sem..., ha pár hét már igen!



Azonnali hatályú felmondással akkor lehet jogosan élni, ha a másik fél LÉNYEGES kötelezettségét, SZÁNDÉKOSAN VAGY SÚLYOS GONDATLANSÁGBÓL, JELENTŐS MÉRTÉKBEN megszegi.

Valamint, ha olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


A lényeges megvan: Munkabér. Hol van a másik 2 feltétel? A szándékosság/súlyos gondatlanság, és a jelentős mérték? Jelentős mérték lehet a pár hét. Ha a szándékosság meg is van, mivel tudod bizonyítani? Maximum azzal, hogy tudsz arról, ott röhög a bankszámláján, ki tudná fizetni, mégsem teszi meg, csak napok múlva.


Arra van módod, hogy írásban felszólítod, hogy határidőben fizessen ki maradéktalanul a béredet, különben azonnali hatállyal megszünteted a jogviszonyod. Ha elmaradásban van, akkor kb. 8 napos határidőt szabsz ki neki. Ha ennek ellenére sem szüntetni meg a törvénysértő magatartását, és nem fizeti ki a megszabott határidőben, vagy ha nincs elmaradásban, akkor a törvényben előírt határidőben a következő béred, akkor jogod van a határidő lejártát követő 15 napon belül a jogviszonyodat azonnali hatállyal megszüntetni. A határidő jogvesztő hatályú, tehát a 16. napon erre már nem hivatkozhatsz. A 15 nap annyit jelent, hogy 15 napon belül a munkáltatónak a tudomására is kell hoznod, tehát írásban át kell vele vetetned. Innentől kezdve jogod van nem csak az elmaradt béredre, hanem - ha egyébként is jogosult lennél rá -, a végkielégítésre, és felmondási időre járó béredre is. Tehát úgy kezelendő az azonnali hatályú felmondásod, mintha a munkáltató mondott volna fel Neked (rendes) felmondással. Ha a cég ezt önként nem teljesíti, akkor a felmondásodat követő 30 napon belül ez ügyben a munkaügyi bírósághoz fordulhatsz. A határidő szintén jogvesztő hatályú!

A fizetési felszólítással bizonyíthatod a szándékosságot adott esetben, ha ennek ellenére sem fizet. Ezt már a bíróság is teljes mértékben elfogadja.


Azonnali hatályú felmondásnál alapból nincs felmondási idő! Attól azonnali.


Gondold végig! Sok szerencsét!

Ha jogosult lennél végkielégítésre is, akkor ne hagyd ott, mint a többiek! Sok szerencsét!

2015. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" A munkahely azzal szórakozik hogy

késve fizet. Hol pár nap, de volt már

pár hét."


Ilyet nem szabad csinalni. Azert ez nem ugyanaz, mintha évi egyszer pénzügyes Mancika késõn utalja a béreket és igy csak másnap kapják a munkasok.

2015. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nahát nahát moderátor úr!

Hova tűntek az előző hozzászólások?

Azok amelyek semmiféle pontját nem sértették a szabályzatnak?

Hm?

2015. okt. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!