Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún rövid bemutatkozás?

Állásinterjún rövid bemutatkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig izgulós vagyok az állásinterjún....és sok munkatapasztalatom még nincsen mivel pályakezdő vagyok.

Ahhoz kérnék tanácsokat illetve példákat, hogy miket szokás mondani ha arra kérnek interjú közben, hogy mondj magadról egy rövid bemutatkozást?

Mivel kell kezdeni olyankor és miket mondanátok?

Előre is köszönöm :)


2015. nov. 16. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Mi mondjuk meg, hogy te kivagy és mit csinálsz? :D
2015. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nem persze, hogy nem. Ezt nem is értem..... nem erre értettem.

Hanem, ha pl. te elmennél interjúra és kérnek tőled egy rövid bemutatkozást, akkor átlag normában mivel kellene kezdeni szóval miket tartalmazzon ami fontosabb és nem "bla-bla" Pl. nem arra kíváncsiak hogy mi a hobbid meg hétvégén túrod a virágföldet.......

Röviden tömör válaszban adj magadról egy reális képet....

Pl. ilyenkor el lehet mondani, hogy nem vagyok férjnél nincsenek gyerekeim meg , hogy hova jártam iskolába és hová mentem tovább tanulni....és meddig tanultam ezt meg azt vagy a tanulmányok befejezése után hová mentem dolgozni és milyen munkahelyeim voltak...?

Csak ehhez akartam segítséget, hogy ti mivel kezdenétek mit tennétek hozzá amit fontosabbnak tartotok, hogy kezdenétek felépíteni ezt a bemutatkozást stb. erre lettem volna kíváncsi, hogy aki sok interjún volt már az a személy, hogyan kezdte a bemutatkozását.....

:)

2015. nov. 16. 13:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert van elképzelésem, csak annyira izgulok, hogy annyi minden kavarog a fejemben szóval..... :) De köszönöm az eddigi választ és szívesen fogadok még többet is :)
2015. nov. 16. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

1. vagyok

Ha a hobbid kapcsolódik a melódhoz, akkor nyugodtan mondhatod. Ha nem, akkor is elmesélheted, pont ezért bemutatkozás a dolog. Igazából teljesen mind1 mit mondasz, nekik nem az a lényeg, hanem az, ahogy előadod magad.

2015. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Én már túl vagyok párszáz interjún otthon is meg külföldön is.

A bemutatkozásnál a leadott önéletrajzodat kell összefoglalni, kibővíteni. Pl. "25 éves vagyok, Szegeden születtem, de később Pécsre költöztünk, ott végeztem a középiskolát informatika tagozaton. Közben rájöttem hogy a biológia mégis közelebb áll hozzám, így jelentkeztem gyógyszerész szakra, ahol a fő tantárgyaim a ... és a ... voltak. A gyakorlatomat .... nevű intézményben végeztem, ahol kipróbálhattam magam, mint ... A diploma megszerzése után bekerültem a ...céghez, .... pozíciót töltöttem be. Szabadidőmben szívesen járok sétálni, kirándulni a barátaimmal és kutyámmal. "

Valami ilyesmit várnak el, nem azt kell mondani, ami nem igaz rád (pl.nincs gyereked) hanem ami igaz (pl.szüleimmel élek). Egyébként általában az interjúztató a szemével követi az önéletrajzod és belekérdez, miközben beszélsz, hogy pl. ez volt 2006 decembere és 2007 augusztusa között?

Szóval számíts rá, hogy nem engedi végigmondani a mondókádat, de te csak válaszolj röviden, hogy "igen" és folytasd tovább.

Sok sikert!

2015. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó vagyok: természetesen rengeteg sikeres interjún is túl vagyok, több körösön is, és sok helyen dolgoztam már, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy ez az elvárás. 29N
2015. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Túl vagyok rajta :)

Tegnap este a barátommal még csináltunk egy "rögtönzött szimulációt" XD De nem bírta röhögés nélkül, viszont az interjú jól ment :) Most már csak várnom kell a visszajelzésre....

2015. nov. 17. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!