Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két tanári fizetésből lehet...

Két tanári fizetésből lehet otthont építeni, gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Már évek óta nyomon követem a tanári fizetéseket (mindig is az akartam lenni, és már a barátomnak is a pedagógia (egyetemi) a célja), és köztudott, hogy az utóbbi időkben eléggé "szárnyal" a tanári fizetés Magyarországon. A kérdés viszont az, hogy két pedagógus fizetéséből 5-10 éven belül lehet annyit spórolni, hogy házat építhessenek, stb.?
2015. nov. 24. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Házat építeni? Lamborghini nem kéne? Én informatikusként sem akarok házat építeni...
2015. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Realitás: városban kisebb lakást vagy egy vidéki használt házat meg tudtok venni 5-10 év spórolás plusz hitelből. Itt tudtok gyereket is nevelni. Nem biztos, hogy jut mindenkinek saját szoba de nem ezen múlik a boldogság.


Ház epiteshez jóval nagyobb jövedelem kell.

2015. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
5-10 éves távlatban két a tanároknál sokkal jobban fizető szektorban dolgozó ember sem szokott építkezni (persze, van aki megteheti, de nem ők az általános realitás).
2015. nov. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Az építkezés kizárt, ha nincs máshonnan is pénz.
2015. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az építkezés kizárt, ha nincs máshonnan segítség vagy nincs nagy induló tőke. Egy építkezés 25M-tól indul (és az nagyon az alja), 5-10 év legyen 120 hónap. 200e Ft-ot félre tudtok tenni havonta? fundamentával mindennel együtt se menne szerintem.
2015. nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Jelenleg a kezdő főállású egyetemet végzett középiskolai tanár 115-120 körül keres nettóban.
2015. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egyetemen nettó 116 800-at keresek.

Durván 3 havi fizetésből lehet 1m2-t építeni, tehát 50m2-es ház esetén, ha az egyik fizetést félreteszitek, akkor 12,5 év után tudjátok megépíteni.

2015. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Egy családi ház építése minimum 25 millió ft, és ez még nem az átlagos minőség, hanem kicsit alatta és üres a ház, tehát nincs bent semmi, ami azért nem árt az élethez (konyhabútor, konyhai berendezések, mosógép, lámpák, ágy, szekrények függöny, tv, számítógép stb, kinek mik az igényei). Nah most ha 10 millió ft hitelt vesztek fel, az már rengeteg, nem is biztos, hogy kapnátok ennyit, főleg ha vidéken építkeztek, máshol meg ugye 25 millióból nem lehet építkezni. Én bankban dolgozok, férjem rendőr, a fizetésünk a tanári fizetések felett van, de mi sem építkeztünk és soha a büdös életben nem vennék fel 10 millió ft hitelt. Egy ilyen adósság már pénzügyileg megviseli a kasszát és láthatatlan teherként bent van az ember tudatalattijában a jelzálog súlya. De vegyük azt, hogy 15 millió ft-ot kell megspórolnotok mondjuk 7,5 év alatt, ez évi 2 millió ft, tehát havi 166 ezer ft-ot kell félreraknotok, mondjuk ha vesszük a kamatokat, esetleg lakástakarék állami támogatását, akkor mondjuk 140 ezer ft-ot, és lesz egy üres házatok, ami így önmagában nem lakható. Nah de amíg nincs meg a saját ház, addig is lakni kell valahol, élni kell valamiből. Gondolom ha az igények között szerepel a ház építés, akkor a saját autó is. A tanári fizetés emelésről meg Bokros Lajos régi miniszterünk szép szólása jut eszembe, hogy "Nincs az az emelés, amit én ne tudnék elinflálni." Persze most nincs infláció, sőt ugye sokszor halljuk, hogy deflációs veszély fenyeget, de engem pont nem érdekel, ha azt látom, hogy a boltban nem olcsóbbak az alapvető élelmiszerek, ha a tv-net előfizetés nő minden évben, ha a banki költségek emelkednek, ha az ablakokra kért árajánlat között eltelik két év és mit ad isten a második már drágább és folytathatnám a sort. Másfelől meg ki tudja, hogy meddig lesz ilyen az infláció, elszabadulhat a ft is. Szóval én a helyetekben inkább lakásban gondolkodnék vagy régi családi ház felújításában, de letennék a saját ház építési terveimről.
2015. nov. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!