Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha a munkálta...

Mit lehet tenni, ha a munkáltató nem ad munkaruhát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ahol dolgozom nem adnak munka ruhát, ilyenkor kihez lehet fordulni? Voltam a munkaügyibe de semmit sem tudnak ellene tenni.

2015. nov. 25. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Viszel otthonról ruhát.
2015. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó ez okés evvel semmi baj sincsen. De meg kapják rá a támogatást, akkor azt a pénzt nem zsebre kellene vágni. Ezért is szeretném meg tenni ezeket a lépéseket. Le nézőek , bunkóznak az emberrel 300e ft keresnek, és egész nap csak csavarognak össze vissza. Mástól meg aki, kajára gyűjt meg minden, attól még ezt is el veszik és zsebre vágják, nem szeretném ezt csak úgy elnézni. Szóval szeretnék segítséget kérni, hogy mit lehet ilyen esetben tenni, kihez kell fordulni.
2015. nov. 25. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Kértél már? Nem adtak? Mit mondtak, miért nem?

2. Van olyan a munkaszerződésedben, hogy munkaruhát kapsz vagy köteles vagy abban dolgozni? ha igen, akkor lehet valamit kezdeni jogi úton.

3. egyáltalán nem biztos - legalábbis mi innen nem tudjuk megállapítani - hogy az adott hely, ahol dolgozol, tényleg kap-e munkaruhára támogatást?

2015. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elő van irva a céglogós egyenruha, bakancs stb azt elvileg kapnod kell a cégtől .

Ha nem kötelező munkaruha azt nem kell adniuk. Pl. a párom szakács a kötényt meg a pólót kapja, céges logós de a 13 ezres szakács klumpát és a nadrágot magának veszi.


Én gyárban voltam, ott 3 évre adtak 3 db pólót és 3 db ingkabátot. Plusz 3 nacit. És bakancsot, sapkát. Bakancs és sapka bármikor ingyen pótolható, de ha pl. kérek még pólót a 3 éven belül mert elszakadt vagy bármi akkor azt nekem kell fizetni, valami 2500 Ft körül darabja.

2015. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!