Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fuvarszervező az egyetlenegy...

A fuvarszervező az egyetlenegy szakma, amit a magyar cégek is megfizetnek?

Figyelt kérdés

Van egy közeli ismerősöm, vele beszélgettem erről.

Ő dolgozott már fuvarszervezőként pár helyen.


Jelenleg magyar tulajdonú szállítmányozócégnél dolgozik és nettó 300 körül visz haza.De, vannak cégek, amik jobban fizetnek.


De, dolgozott hasonló pozícióban termelő multinál is.Ott jóval rosszabbul fizettek neki.


Azt mondja, direkt szállítmányozó cégek sokkal jobban fizetnek, sokkal nagyobb a megbecsültség, mint egy olyan cégnél, aminek nem ez a profilja, csak ki kell szállítani az árukat.


Hozzá teszem, ő nemzetközi fuvarszervező, nyelvtudással, nem csak belföldi.



2015. nov. 26. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudok olyan emberről, akinek a nettó fizetése közelebb van a millióhoz, mint az 5 százezerhez, jahh és tőzsdei árfolyamszámoló.


Vannak olyan szakmák, amiket országtól függetlenül jól megfizetnek, és olyanok amiket csak adott helyeken méltányolnak. Nem lehet ennyire leszűkíteni, mint ahogy azt te tetted kérdező.


Ui.: Vannak olyan állások is, amiket minden szempontból túlértékelnek pl: ágy- vagy szexuális kellék tesztelő (igen, léteznek ilyenek is)

2015. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

el nem bírom képzelni mit csinálhat egy tőzsdei árfolyamszámoló :) az árfolyamokat az adás-vételek adják, nem számolva vannak.. az indexek, mint a BUX vannak számolva, de közvetlenül a számolást algoritmus végzi, nem ember

biztos h ez egy kurrens dolog?


a kérdéshez, sztem nem tuti hogy egy fuvarszervezőt jól megfizetnek... nekem rokonom dolgozott ilyen területen fuvarozó cégnél (nem tudom már melyiknél) kezdőként, de közelébe nem kapott 300-nak..

2015. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"el nem bírom képzelni mit csinálhat egy tőzsdei árfolyamszámoló :) "


Őszintén? :D Fogalmam sincs. Tudom, hogy az árfolyamokkal foglalkozik és tucatnyi képletet és számtani/közgazdasági összefüggést kell fejből tudnia. Csak az állásinterjúra fél évig tartott...lényegében vizsgáztatták..

2015. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*állásinterjúja*
2015. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A fuvarszervező az egyetlenegy szakma, amit a magyar cégek is megfizetnek?"


Dehogyis.

Bankokban isjól fizetnek a legtöbb helyen. Pl. K&H-nál is lehet kapni teljesen kezdőként minden tapasztalat nélkül nettó 200-at.

Vagy van ismerősöm, aki egy magyar kis/közepes vállalkozásnál dolgozik pénzügyi asszisztensként nettó 240-ért és egyáltalán nem szakad meg a munkában.

Egy másik egy ismert budapesti gyorskajálda egyik üzletének "kisfőnöke" kb. nettó 200-ért plusz ingyen kaja.

És lehetne még sorolni.

2015. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

általánosságban el lehet mondani, hogy olyan helyeken van viszonylag jó fizetés, és megbecsülés, ahol az adott munkavállaló nehezen pótolható.


jó helyeken a fuvarszervező is egy ilyen kategória, pláne ha jó nyelvtudással is rendelkezik, meg persze kapcsolatokkal, hisz ha nem lenne, akkor jóval megnehezítené a fuvarozó cég működését.

nehezebb lenne összeállítani egy olyan láncot, hogy mire a sofőr leteszi az árut x pontba, addigra onnan legyen is fuvarja y-ba.


én hallottam már egy ismerősömtől, aki kezdőként nem egy nagyobb helyre ment el(mint waberer's pl, ahova nagyon szeretik a kezdőket is felvenni), helyben talált egy embert, akinek volt 2 kamionja...és volt olyan, hogy nem tudott mit csinálni több napig, mert speditőr nem volt a cégnél, a főnök próbálta intézni, nézegetni a fuvarokat TimoCom-mal...


mondjuk ezt most csak úgy leírtam példaként :D

ettől függetlenül persze vannak jövedelmezőbb szakmák, mint ahogy azt már más is írta, a bankszektorban, és egyéb olyan területeken, ahol bizalmas információkkal is dolgoznod kell.

2015. nov. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!