Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lehet egy diákot...

Szerintetek lehet egy diákot ennyit "dolgoztatni"? Biztos hogy ez nem törvényes és nem is normális.

Figyelt kérdés

Kb másfél hónapja dolgozom egy üzletben, diákszövetkezeten keresztül. Nappali tagozatos egyetemista vagyok. 2 üzlet van, mindkettőben 1-1 üzletvezető. Az üzlet 10-21-ig van nyitva minden nap, szombaton is. A problémám az, hogy a diákok "viszik az ütletet", ugyanis mindennap az üzletvezetők nyitnak, majd délben leváltja őket egy diák és az dolgozik estig, ők 12-13 óra környékén lelépnek. A jelentlétin minden nap be vannak írva 17-ig, valójában sosem maradnak 13.00-tól tovább. Hétvégén abszolut nem dolgoznak, szombatonként egésznapozunk, szóval diák van 12 órán keresztül az üzletben (gyakran hétköznap is, ha vmi programja van az üzletvezetőknek...) Az órabérünk 550 Ft kb.

Szerintem ez semmiképp nem fér be a diákmunka címszó alá. Azt hallottam, hogy régebben dolgoztak teljes állású felnőttek a boltban, de ők többe kerültek a cégnek, mint a diákok, és ezért kirugdosták őket és ezért foglalkoztatnak diákot teljes munkaidőben.

Szerintetek ez normális és szabályos? Megtehetik ezt? Nagyon szeretném már megmondani nekik a magamét hogy ez nonszensz amit ők művelnek, de legszívesebben még fel is jelenteném őket... Mit csináljak?



2015. nov. 27. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos, felmondhatsz és kereshetsz másik munkahelyet. Leginkább ezzel tudod kinyilvánítani a nem tetszésedet, nem?
2015. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Mi a probléma? Amikor én diákként Tescoban dolgoztam, örültem, mint majom a farkának, ha kaptam egyáltalán műszakot, nem hogy még sokat is. Abból volt a pénz.


Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk nem volt munkavégzési kötelezettség sem, így ha épp nem értünk rá egy felajánlott műszakra, akkor nem mentünk. És ennyi. Szerintem ki sem vagytok kötelesek dolgozni, attól nem ér szankció.


Egyébként semmi más nem vonatkozik egy iskolaszövetkezeti munkavállalóra, ugyanannyit dolgozhatsz egy nap/héten/hónapban. (Kivéve, ha nem múltál el 18, de gondolom ez nem áll fent.)


Ha köteleznek téged arra, hogy többet dolgozz a megengedettnél (amit erősen kétlek, mert néhány 12 órázás az még semmi), vagy nem fizetik ki rendesen a műszakjaidat, akkor megérteném a felháborodást. De egyébként nem.


Persze a legtisztább akkor teljesen otthagyni a helyet. Iskolaszövetkezeti szerződésnél felmondási időd sincs, szóval megmondod, hogy nem szeretnéd ezt a munkát, és viszlát.

2015. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

A diákmunkának nem az a lényege, hogy hetente kétszer 4 óráért kapj pár ezer forint zsebpénzt, aztán mehess a dolgodra.

A diákmunka azért van, hogy azok a fiatalok, akiknek szükségük van a pénzre, tudjanak dolgozni iskola mellett.

Bárki örülne, ha ennyi munkát kapna diákként, a legtöbb helyen nincs ennyi lehetőség.

Ahhoz neked semmi közöd nincs, hogy az üzletvezetők hány órára írják be magukat a jelenlétin.

Ha nem tetszik, hogy dolgozni kell, akkor nem mész többször, és kész. Hidd el, senkit nem fog ott érdekelni, ha viszont megmondod nekik a magadét, akkor iszonyatosan pofán fognak röhögni.

Menj szépen haza panaszkodni anyukádnak, a munkát meg hagyd meg azoknak, akik képesek is elvégezni. Kis naiv.

2015. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy ha több pénzt akarok többet dolgozok, csak akkor ha én 3x annyit dolgozok, mint ők, akkor ennyi erővel felvehetnének engem is teljes munkaidőbe, és kapjam a minimálbért. Legalábbis amikor nyáron a polgármesteri hivatalban dolgoztam diákként, 8 órába voltunk felvéve és minimálbért kaptunk. Nem vagyok kis naív, de a diákmunkának 520ftos órabérért igenis az a lényege, hogy naponta 4-6 órát melózok, mikor a suli engedi. Nem azt, hogy mi visszük az egész üzletet, minden ellenőrzés nélkül, lassan már ez a főállásom, a suli meg csak hobbi...
2015. nov. 27. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem a problémát. Jelenleg többet keresel (óránként) a minimálbérnél. Akkor mivel lenne jobb, ha minimálbérben felvennének? Ha meg így is sokallod az ott töltött időt, akkor miért lenne jó, ha teljes munkaidőben felvennének? Egyáltalán, miért ragaszkodsz ehhez a munkához, ha ennyi bajod van vele?
2015. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!