Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elegem volt az alacsony...

Elegem volt az alacsony fizetésekből, nektek?

Figyelt kérdés
Hihetetlen nagy az adó, és hiába dolgozol mint a barom, nem fogsz jól megélni, csak éppenhogy... hol az igazság?
2015. nov. 29. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
el lehet innen menni, ha nem tetszik
2015. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is mostanában éreztem így hogy elég.

A rendszerváltás körüli időkben volt megfigyelhető hasonló érzés az emberekben. Például az egykori szülőfalum TSZ-ét egyre kevésbé lehetett komolyan venni, mert nevetséges volt a bér és még szöget is a dolgozó vitt othonról mert még arra sem volt képes költeni a munkaadó. Szó szerint éreztem azt hogy én fizetek a munkaadónak és csak élősködik, nélküle olyan lenne az élet mint valami rákos daganat nélkül. Aztán ott is hagyták az emberek. Megtehették mert a háztáji gazdaságuk teljes megélhetést biztosított nekik. És valóban olyan érzés volt a felmondás mint egy súlyos ágyhoz kötött betegségből való gyógyulás.

Aztán 25 évvel a rendszerváltás után ismét ez a hangulat van az emberekben. Hogy valami nagyon nem stimmel. Hogy is stimelne, hisz az emberek nem is önmaguk és családjuk boldogulása érdekében dolgoznak.

Ezért van ez hogy amikor a diák végezni kezd a sulival, nem is azt a kérdést teszi fel hogy külföldre menjen-e hanem azt hogy melyik külföldi országba menjen.

2015. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

"Elegem volt az alacsony fizetésekből"


Akkor keress többet. Az Evosoft tudtommal éppen senior Java fejlesztőket keres, nosza, csináld meg a tutit!

2015. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Gratulálok 1. és 3. válaszadó, értékelem a véleményeteket:D
2015. nov. 30. 00:52
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha piacképes végzettséged/tudásod van és tárgyalóképesen beszélsz két nyelvet, akkor nem értem a kérdést. Ezek hiányában meg a felháborodást.
2015. nov. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

"Ha piacképes végzettséged/tudásod van és tárgyalóképesen beszélsz két nyelvet, akkor nem értem a kérdést. Ezek hiányában meg a felháborodást."


Én meg azt nem értem, hogy miért van az, hogy nyugaton fel bírják fogni, hogy nem csak annak kell jól élnie, aki a fenti követelményeknek megfelel(mert nem lehet mindenki orvos, vállalkozó, mérnök), már csak azért is, mert az pörgeti a gazdaságot, ha vásárolnak és nem nélkülöznek az emberek.

Itthon meg ez az "értelmiségi" réteg és büszkék is rá.

2015. nov. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nyugaton sem azért magasabb az alacsony képzettségűek fizetése(ami ott is csak épphogy elég a megélhetéshez), mert együttéreznek velük. Ez sajnos nem így működik. Nálunk legfeljebb az adóztatáson lehetne változtatni és ezzel levenni valamennyi terhet az alacsonyan fizetett munkavállalók válláról, de amíg ennyien vannak minimálbérre bejelentve és mellette kapják zsebbe a pénzt, addig ez is kivitelezhetetlen.
2015. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is csak a fizetés a gond, hanem az egész alkalmazotti viszonnyal járó környezet és magatartás a munkáltató felől. Sok szakmában olyan természetesek a jogsértések mintha levegőt vennénk. Sőt, pl a vendéglátásban kettős jelenléti ívet iratnak alá, nehogy kiderüljön hogy a bejelentett 6 óra helyett a dupláját dolgozod. Magyarul hazudnod kell hogy ezzel azok hátát védd akik megkárosítanak. És ez teljesen rendben van, senkinek a szeme sem rezzen. Vagy hogy a túlóràkat nem fizetik ki.

Ez otthon napi szintű gyakorlat, külföldön ilyenekért munkaügyi perre mennek. Méghozzá egy olyan munkaügyi bíróság elé aki a munkavállaló jogos követeléseit kő keményen bevasalja a cégen, csinos kis kamatokkal együtt.

2015. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8: Teljesen igazad van, és ha a kérdező hozzád hasonló módon kifejtette volna, hogy tulajdonképpen mi a problémája, valószínűleg pozitívabb válaszokat is kapna.
2015. nov. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Meg nyugaton a mai napig megvannak az otthoni megélhetést biztosító parasztgazdaságok vagy más otthoni megélhetési források. Ezért ha ott is magyar bért adnának a dolgozónak, egyszerűen nem fogja elvállalni a munkát hanem otthon marad vagy valamelyik hozzátartozója otthonában dolgozik.

Az 50-es évektől kezdve azt sujkolták az emberekbe hogy a lakosság minél inkább nincstelen munkásosztályból álljon.

Meg nyugaton arra is rájöttek hogy a gazdaság akkor pörög ha nem csak megtermelt javak vannak, hanem vásárlók is.

Meg nem utolsó sorban nyugaton kevesebb kommunista szemléletű van, ezért az elvégzett jó munkáért ritkán felejtenek el fizetni is, kevésbé szoktak rá arra hogy nekik mások ingyen dolgozzanak. Bizonyára emlékeztek Erin Brokovich Zűrös természet című filmjére. Abban a sztárügyvéd munkaadó megtehette volna hogy a szépségkirálynőt csak magyaros éhbérrel fizeti ki. Mégsem tette meg, hanem szándékosan megemelte az összeget, "nem kicsit, nagyon". De amíg a rendszerváltás után is öszödi beszédek keletkeznek, meg a munkanélkülitől is TB-járulékot szednek, addig nyugat nem leszünk.

2015. nov. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!