Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen arcot fognak vágni,...

Milyen arcot fognak vágni, amikor kikerülnek a "suliból" és diplomásként el kell fogadniuk közmunkát és nettó 69 ezret amíg nem találnak 5 év múlva munkát kb.120 ezres fizetéssel?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 1. 19:27
1 2 3
 1/27 tetro ***** válasza:
54%

Azt hiszem még egy év volt a diplomámig, az elsőig, mikor már nettó 500ezret kerestem egyetem mellett. Jó, nem jártam be minden órára ez való igaz. Nem is ma volt...

De bizonyára te saját tapasztalatból beszélsz. Neked csak közmunka jutott diploma után?

2015. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Azért a diplomások nagy része nem közmunkára fog menni, hanem lesz rendes munkája. Csak az szívja meg, aki egy gagyi főiskolán szerzi a diplomáját valami kamuszakon.
2015. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én 8 ált végzettségű vagyok. Az nem mindennapos 1. A rendes munka annyit jelent, hogy sokukat nem vesznek fel sehova mert a diploma után külön kell fizetni a munkaadónak, + bárki nemdiplomás is elvégzi a munkát, aki meg vette a diplomát azt még hátráltatja is.
2015. dec. 1. 20:03
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
66,5 ezer a nettó közmunkában, a sima minimálbér nettója a 69 ezer.
2015. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tudom. Ha meg árufeltöltőnek mennek kénytelenek letagadni a diplomát. Tudjátok miért...De mind1, ez csak az irreális elképzeléseiről szól a tiniknek. 375 ezer nettó? wat? KEZDŐ FIZETÉS?
2015. dec. 1. 20:17
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
De diplomával miért mennének árufeltöltőnek?
2015. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

"Én 8 ált végzettségű vagyok"


Látszik a kérdésedből...


"okukat nem vesznek fel sehova mert a diploma után külön kell fizetni a munkaadónak,"


Mivan? Miért kéne? Nem kell...


"bárki nemdiplomás is elvégzi a munkát"


Kíváncsian nézném, ahogy beültetnek egy "nem diplomásat" a helyemre elvégezni a munkámat :)

2015. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

#5: "átlagosan 235 ezer forint nettót tartanak elfogadhatónak, de 375 ezernek örülnének."


Örülnének neki, nem számítanak rá.

A 235ezret meg lehet, hogy kicsit túltolták, de a kezdőfizetés egyébként is leginkább szakmától függ, van, aki ennek csak a felét kapja, van aki meg többet is.

Szerintem néhány évvel ezelőtt pont ugyanennyire voltak tájékozatlanok a középiskolások, nem kell kétségbe esni.

2015. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam kell a diplomásoknak + ban fizetni, tehát többet mint ha nem lenne diplomájuk. Azért mennének, mert nem találnak munkát diplomával. Átlagosan 2 év alatt helyezkedik el egy diplomás az EU ban szerintem itt m-o-n. van az 2× annyi is, addig meg élni kell valamiből, nem? Mire elvégzik a diplomát úgy is 24-25 évesek. De még mindig arról szól, hogy Ti hogy látjátok, miért tudnak ilyen keveset a világról az értelmiségiek? Nagyon álomvilágban élnek. Honnan szedik, hogy egy ÁTLAG diplomásnak 270-350k a nettó kezdő fizetése?
2015. dec. 1. 20:31
 10/27 tetro ***** válasza:
84%

20.31

annyi butaságot írsz öt sorban, hogy inkább feladom.

2015. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!