Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen arcot fognak vágni,...

Milyen arcot fognak vágni, amikor kikerülnek a "suliból" és diplomásként el kell fogadniuk közmunkát és nettó 69 ezret amíg nem találnak 5 év múlva munkát kb.120 ezres fizetéssel?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 1. 19:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

Hát hálistennek, én diploma megszerzése után 1 hónappal már dolgoztam, a kezdő fizum nettó 280.000 ft volt. Most 310.000 ft-ot kapok kézhez, plusz egyéb juttatások, azok 30.000 ft értékűek.


26/L

2015. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Rosszul hallottad, csak a közalkalmazotti bértáblában van olyan, hogy diplomáért pluszban fizetnek, olyan helyre meg csak akkor megy az ember dolgozni, ha muszáj.

Arról, hogy átlag 2 év alatt találnak a diplomások munkát az EU-ban tudsz valami forrást linkelni? Aktívan munkát keresőkről van szó a statisztikában?


Nekem a legtöbb barátom viszonylag könnyen talált munkát 1-2 hónapon belül, pedig legtöbbjük a legnagyobb kamuszakokat végezte.

2015. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
27%

Én nagyon jól ismerem ezeket a középiskolás 18-20 év körüli embereket. Ugyanis még jelenleg köztük vagyok. Mindenhol, de mindenhol az van, hogy úúú de jó kocsi de kéne, nincs pénz. Összekuporgat vacak 100-200 000 ret, vesz egy szakadt bmw-t és kész a menőgyerek. De persze nem akarok tanulni, meg tanul a f..om hozzáállás aztán kell a sok pénz. Annyira szánom ezeket, nem értem hogy lehet így élni, hogy beleszarik aztán sír a kevés pénz miatt.


Én napi 3-4 órát tanulok, akár szombat vasárnap is, mert mérnök akarok lenni, vagyis inkább leszek. Én max kiröhögöm azokat majd akiknek koppan az álla, hogy érettségi vagy szar szakma után sír a szájuk aztán csinál 3 gyereket nettó 80 000 fizetéséből.

2015. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

Ez a kérdés valami provokáció vagy valami sosem látott szellemi mélység?


Egyébként szerinted én milyen arcot vágtam, amikor

diploma előtt már majdnem 200e-t kerestem vidéken(!) és a szakmámban. Diploma után felmondtam, 2 héten belül volt új munkám, de azért 2 hét, mert 3 körös volt a felvételi. Ha te 8 általánossal pedig el tudnád végezni a feladataimat, akkor vissza adom a diplomámat.


Programozó

2015. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Programozónak nem feltétlen kell diploma, egy nem diplomás is lehet programozó. A 2 között 0 az összefüggés. Programozó van mint a tenger diploma nélkül is. Azon a területen nem ér semmit a diploma.
2015. dec. 1. 21:11
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

"Programozó van mint a tenger diploma nélkül is."


Azért van 10000 fő hiány a szektorban az országban, ami egyre nő. Valamint a felvételi követelmény minimum bsc vagy x év tapasztalat, ami nyilván nincs, mert nem vették fel sehova, max gányolni a szomszéd jóskához. :)


Egyéb provokatív megjegyzés?

2015. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

"A 2 között 0 az összefüggés. Programozó van mint a tenger diploma nélkül is. Azon a területen nem ér semmit a diploma."


Ez ilyen formában nem igaz, pályakezdőknél több éves tapasztalat hiányában nagyon is sokat ér a diploma.

Egyébként meg a nem diplomás programozóknak is legalább annyit kellett tanulniuk, mint annak, aki egyetemen tanulta.


A "bárki nemdiplomás is elvégzi a munkát" kijelentésednek épp ezért semmi értelme.


Programozó vagyok, nincs belőle diplomám, de kétlem, hogy "bárki nemdiplomás" el tudná végezni a munkámat, még akkor is, ha adunk neki 1 év felkészülési időt.

2015. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Nem az, bocsánat, senkit nem akartam megsérteni. Én becsülöm a programozókat én is tanulok 3 hónapja C++t. De programozó sok van. Azért van hiány, mert a jók (vagy hát a többség is) külföldre mennek, vagy otthonról (m.o. -ról) külföldi cégeknek dolgoznak, tehát "nem itthon". Hanem elvileg külföldön.
2015. dec. 1. 21:45
 19/27 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert valaki egy külföldi multi magyar leányvállalatának dolgozik, attól még nem dolgozik külföldön.
2015. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
39%
#19: Szerintem távmunkára gondolt.
2015. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!