Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen arcot fognak vágni,...

Milyen arcot fognak vágni, amikor kikerülnek a "suliból" és diplomásként el kell fogadniuk közmunkát és nettó 69 ezret amíg nem találnak 5 év múlva munkát kb.120 ezres fizetéssel?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 1. 19:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, elmondok neked egy sztorit.

Pályakezdőként éppen, hogy kiestem az iskolapadból, sőt, emlékeim szerint még ki sem estem teljesen, na szóval, a válság előestéjén, feltöltöttem az önéletrajzomat a profession.hu-ra, két-három nap múlva meg is csörrent a telefonom (épp kocsmáztam, mint a legtöbb végzős egyetemista :D), és hogy, hogy nem, bejelentkezett a Lufthansa, igen, az a Lufthansa, vagyis a magyar leányvállalat. Középkorú német néni németül érdeklődött (figyeled az alliterációt??!), hogy nem-e lenne kedvem hozzájuk menni Siebelt adminisztrálni.

Mondom warum nicht, los gehts, jövő héten ott feszítettem a MOM Parkban, tiszta ing, tiszta zokni, még egy nyakkendőt is kerítettem valahonnan, na szóval záporoztak a kérdések, fingattak a derék német szakmai vezetők egy órán keresztül, nagyon rá voltak izgulva a Unixra, a shellre, bashre, meg a fene tudja már, mire, lényeg, ami a lényeg, elkelt volna egy jóképű fiatalember ott a cégnél :P

Interjú végén bérigény, nagyot nyeltem, mondom zweihunderttausend jóféle ungarische Forint, bitte schön.

Netto oder brutto? Netto lesz az, bitte schön :))

A Helmut (Hans, Jürgen, fene sem emlékszik már...) nagyot nyelt, felírta az összeget a Lebenslauf tetejére, aszonta, hogy Okay, auf Wiedersehen.

Köbö egy hét múlva ismét telefon, Lufthansa, gútentág, kérdem mi van, mondják NEIN! Zu viel!

Szóval tojáshéjjal a seggemen bemondtam nettó 200-at, oszt elhajtottak a tarkaf.aszba.

Tegyük hozzá, hogy akkor még Fletóék alatt teljesen más volt az adórendszer, szóval nagyjából 370-380 bruttó jött volna ki 200 nettóra.

A pályakezdőt 2-3-szor elhajtják, oszt majd megtanulja a rendet.

2015. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
25%

A 8 altalanossal Neked van itt a legtöbb eszed, Neked a legnagyobb az életre való látásod!


Itt a forumon is mar mennyi diplomas vallotta be, hogy szalagrobotkent dolgozik, vagy hülye szakot valasztott mert csak havi 90-100K keres a diplomajaval.

2015. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
22: Igen, amúgy azért van 8 általánosom, mert gimnáziumot végzek. Nem azért tettem fel a kérdést mert szalagmunkás vagyok és kiöntöm a nyomoromat (nem vagyok szalagmunkás). Hanem mert engem és a generációmat érinti ez a dolog, és rossz nézni hogy a kortársak vagy 1 kicsit idősebbek hogyan látják a világot, mert én teljesen másképp látom. Én nem tartok reálisnak itthon 275 ezres kezdő fizut, max. Budapesten az 5. kerületben.
2015. dec. 3. 08:51
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ki az, akinek sosem lesz nettó 300-as fizetése?

Aki nem hisz benne, hogy el tudja érni.

Én szurkolok ezeknek a tiniknek.

2015. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
60%
Feri: basszus, a sztori végéig szurkoltam :( :(
2015. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

# 24


Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Max. annyival tudnám kiegészíteni, hogy nem elég hinni benne, tenni is kell érte.

2015. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Saavedro ***** válasza:
Nem ők fognak pofára esni! Simán kimennek külföldre és nagyon jól teszik, hagyják csak itt a szartengert!
2016. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!