Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szólnátok a munkahelyen...

Mit szólnátok a munkahelyen ha kapnátok a túlórákra 80 ft-ot (nem 800-at! ) óránként?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nekem is másoknak is rengeteg túlóra van kifizetetlenül. A túlórát nem magunktól vállaljuk az kötelező, de fizetni meg nem fizetnek csak ígérgetnek majd majd.

Persze feketén megy a dolog, ahogy az lenni szokott.

Mivel már nekem is meg másoknak is összejött 100 feletti túlóra így kezdett paprikás lenni a légkör.

Na a végvezető nagy kegyesen közölte: kapjuk a túlórapénzt! Egyben.

Nekem havi 30 túlórám volt (40 óra egy szabvány hét vagyis havi szinten egy hetet kb dolgoztam pluszban), 4 hónapja vagyok itt egy fillért se kaptam eddig, tehát 120 túlóra volt.

Kaptam tessék kapaszkodni 10.000 ft-ot a 120 órára.

83,3333 FT /óra a díjam a cég szerint. Ennyit ér nekik a munkám, de mások is hasonlót kaptak!

és még én a naiv barom megkérdeztem: ez csak egy részlet? Vagy mi a búbánat ez?

Nem ez az összes. 4 hónap túlórára 10.000.


Nem tetszik? Hát ez van, akkor el lehet menni.


83 ft egy órára!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Magyarország 2015!


És még tenni se tudok semmit, mert a túlórák feketén voltak semmi papíron nincsenek, és kérem ne jegyezzük meg hogy akkor minek vállaltam így el feketén. Azért mert ha nem vállaltam volna, másnap nem kellett volna menni.


2015. dec. 7. 08:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
attól függ, hogy hivatalosan is van e nyoma a túlórának, mert ha nincsd akkor a te bajod de ha lenne akkor felmondanák és beperelném őket
2015. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ugyanazokat a kérdéseket minden nap kiírni? Ne dolgozz ilyen helyen, és kész. Nem vagy a munkahelyedhez bilincselve. Ha meg úgy érzed, hogy igen, akkor meg ne panaszkodj, hanem nyeld le, és dolgozz ingyen.
2015. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki hagyja, hogy kihasználják, azt ki is fogják használni!


Jobb ha minél előbb megtanulod!

2015. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert ha nem vállaltam volna, másnap nem kellett volna menni."


Miért? Ingyen dolgozni talán jobb?

2015. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert ha nem vállaltam volna, másnap nem kellett volna menni."


Ezek után, ki az a hülye, aki ragaszkodik egy ilyen helyhez?


Csakis magadat okolhatod!

2015. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal keresnék egy új munkahelyet. Ha meg nem lehetséges akkor a túlórák alatt olyan munkaminőséget produkálnék ami tényleg csak 80 forintot ér.
2015. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentheted őket, de ebből neked előnyöd nem fog származni. Hagyd ott, keress más helyet.

Egyáltalán hogyan merült fel valakiben az, hogy ezek után tovább dolgozzon ilyen helyen?

2015. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Úgy merül fel hogy ha bedobják a villanyszámlát valamiből ki kell fizetni. Ha lesz más állás itt lehet hagyni. Addig meg mit lehet tenni? Döngethetem a mellem, hogy velem aztán ilyet nem tehetnek, de a villanyt miből fizetem? Kaját miből veszek?

Ha nemet mondok a túlórákra vagy verem azt asztalt hogy hogy képzelik ezt, akkor kirúgnak és még a rendes fizumat se kapom majd.

Úgyhogy summa summarum oda lyukadunk hogy mi más van mitn kussolni és tűrni.

Mást keresni igen. De amíg nem találok addig?


És a munkakeresést azért nagyban nehezíti a napi 10-12 óra meló.

Behívnak interjúra esetleg. És mikor menjek? Dolgozom és el nem engednek még orvoshoz se.

Volt egy kollega akinek begyulladt a foga és feldagadt a képe. Már reggel kérte hadd mehessen el orvoshoz. Nem mehetett marokszám kapkodta a gyógyszert nap végére sírt a fájdalomtól. Akkor se mehetett el.

2015. dec. 7. 13:05
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Épp azért kell felmondani, hogy tudj állást keresni. 3 hónapig jár álláskeresési járadék, ha már elég sok ideje van munkaviszonyod. Nem sok, de több, mint a semmi.


Sőt, mondok jobbat: ha ők mondanak fel, mert nem tetszik nekik a túlórákhoz való hozzáállásod, stb., akkor a felmondási idő felére kötelesek felmenteni. Illetve ha ők mondanak fel, maga a felmondási idő is hosszabb lehet, és végkielégítés is járhat (ha elég rég dolgozol ott).

2015. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Már rég nem ott dolgoznék.
2015. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!