Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyiből lehet megélni...

Mennyiből lehet megélni Budapesten, ha teljesen maga kell elássa az ember magát?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek, és tervezek felköltözni Budapestre, azonban kalkulációba kezdtem, hogy mennyi az a bér ami mellett meg tudok élni. Véleményetek szerint mennyiből lehet a költségeket fedezni, ha egyik barátommal szeretnénk ketten összeköltözni? (külön szobába)

2015. dec. 12. 21:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

"Pedig egyàltalàn nem irreàlis a 350-500/2 fő.

Sőt! Ha ÉLNI is akar az ember akkor meg

plàne."


Te nem érted az ilyen kérdések lényegét. A kérdezők többségének az otthoni vidéki nyomorgás, segély, kozmunka és a Budapesten éles és jobb jövő között kell dönteni. Tehát nem az szokott lenni a kérdés, hogy mennyi pénz kell a luxus életvitelhez hanem az, hogy mennyi kell MINIMALISAN a budapesti élet megkezdéséhez.

2015. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Te sem èrted. 350-500 nettó/2 fő mèg csak közel sem luxus szint. Maximum jò szint, de közel sem gazdag.
2015. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
igényeidtől függ. Szobát már tudsz bérelni 40e-től is akár, de lehet 200e/éjszaka is.
2015. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Indulásnak, ahhoz hogy legyen hol aludni, meg jusson ételre, olyan 100/kopf elég, de pár hónapnál tovább nem mókás, mert megunja az ember a krumplis tésztát, meg a melóba sétálást. Hosszabb távon egy nyugis budapesti szobabérlős terv egy főre fiatalként ennek a duplája, amiből már futja egy 20k-s Fundamentára, valami alap nyugdíjbiztosításra, meg lehet belőle mozizni, meg könyvet venni, plusz van a hó végén annyi pénzed, hogy tudsz kérni egy kör Jégert a haveroknak.
2015. dec. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
47 ezerből állítólag meg lehet élni.
2015. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam ezt az állítólagos megélhetőséget. Én körül 160.000 forintra kalkuláltam. Ebben nincs beleszámolva nagy megtakarítás. De kalkuláltam gyógyszerrel (ami nem kell minden hónapba), ruházattal (az se feltétlenül), különböző karbantartási költségek (ez egyfajta tartalékot képez), valamint van egy 5000 forint nem várt költség is.

Milyen tényezőkkel kell és érdemes számolni, hogy az embert ne értje meglepetés?

2015. dec. 20. 09:26
 17/21 anonim ***** válasza:
120-ból már fenn tudod tartani magad és buszbérletet is tudsz venni
2015. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Keressetek harmadik bérlőtársat... Én egyszer laktam együtt két emberrel egy 3 szobás de kisebb lakásban és a bérleti díj + rezsi csak 35-40 között volt havonta/fő.
2016. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szeretnék olyan lakást keresni, hogy 50.000 Ft-ba legyen benne a lakás minden egyéb költséggel. Nagyon sok ilyen kiírást találtam egy facebook csoportban, amit direkt kiadó lakásokra/szobákra készítettek. Ezzel, remélhetőleg sikerül kis összeget megtakarítanom.
2016. jan. 14. 20:05
 20/21 anonim válasza:
Kérdezz meg egy politikust az elmagyarázná hogy havi 20-ezerből is ki lehet jönni.
2016. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!