Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy világ dőlt össze bennem:...

Egy világ dőlt össze bennem: avagy mi a megfelelő hozzáállás egy munkahelyen (multinál)?

Figyelt kérdés

Pár hónapja dolgozom egy multinál. Én vagyok per pill pályakezdőként (!) a legeredményesebb az egész részlegben a teljesítményem alapján. Ma behívott az egyik kisfőnök és egy kisebb hibámért rendesen leteremtett, és közölte a következőnél kirúgnak. Nekem teljesen elborult az agyam (látta rajtam, hogy elvörösödöm és persze később szabadkozott), mert nem gondoltam egy kis hiba több hónap alatt felér egy kirúgással való fenyegetéssel. Nem tudtam, hogy ez hiba, a jó szándék vezérelt és nem is mondták el korábban.

Megalázva éreztem magam és csalódottnak.

Most teljesen kiábrándultam az egész munkából, semmi kedvem profitot termelni annak a cégnek és továbbra is a legjobbnak lenni. Arra gondoltam nem ér meg ez ennyi stresszt, elvégzem az átlagos elvárásnak megfelelő teljesítményt és inkább fejlesztem magam szabadidőmben más területen, jobb munkalehetőségért (nyelvtanulás, stb.).

Rosszul kezelem/gondolom a helyzetet?


2014. máj. 16. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Hello!

Volt mar reszem nekem is ilyen helyzetben sajnos...Szerintem egyaltalan nem kezeled rosszul a dolgot a helyedben en is ugyan ezt tennem/tettem!

Milyen cegnel dolgozol mit kell konkretan ertekesitened?

2014. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mi köze ennek ahhoz hogy egy multinál vagy. Egy ősmagyar cégnél is lehet tapló a főnök.
2014. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

"Én vagyok per pill pályakezdőként (!) a legeredményesebb az egész részlegben a teljesítményem alapján."


"és közölte a következőnél kirúgnak"


Azt megkérdezted, hogy ha pályakezdőként te vagy a legeredményesebb, miért rugnának ki?

2014. máj. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem ő a legeredményesebb, de magát annak érzi.

"Nem tudtam, hogy ez hiba, a jó szándék vezérelt és nem is mondták el korábban. "---nem azt írtad, hogy te vagy a legeredményesebb? Akkor minek hárítod a gyengébb teljesítményűekre a hibádat? Kicsit ellentmondásos amiket írsz.


Mondok egy másik példát nézz meg egy alkoholistát, mit fog mondani: Ő a legjobb munkaerő, a többi nem csinál semmit, nélküle csődbe menne a cég, 10 ember munkáját látja el, stb...

2014. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
#4 ne haragudj, de fogalmam sincs hogy miről zagyválsz, és szerintem más sem érti. :)
2014. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Multi, mit csodálkozol. Gondolom nem 5 nyelven anyanyelvi szinten beszélő pótolhatatlan ember vagy kire szükségük van?! 150en várnak a helyedre!


Megfelelő hozzáállás?


Lesz@rod, nem hajtod túl magad, nem akarsz a legjobb lenni.


Úgyse fogsz több pénzt kapni, úgysem fognak előléptetni, stb.


Egyik rokonom árukiszedő, és 8 éve csinálja, akit mellé felvettek, az mind elment 3-5 éven belül, mert semmi előlépési lehetőség nem volt. Még arra sem, hogy revizor legyen, pedig ahhoz csak áruismeret kell + el kell tudni számolni 20ig.

2014. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

5-öske, miért nem érted? Szövegértelmezési gondok, vagy csak túl magasröptűen van megfogalmazva számodra?


Sok embert ismerek, aki túl sokat képzel magáról, pedig semmihez sem ért igazán.

Sajnos alkoholisták beszélgetését is elég gyakran hallom (10 méterre lakok egy kocsmától), mindig ugyan azt szajkózzák. Mindig mindenben a legjobbak, (munka, élet, politika) a valóság pedig másról árulkodik.


A két csoport közül melyik tábort erősíted? (Esetleg mindkettőt...)

2014. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves Bandi 82, inkább másképp fogalmazok, mert nem volt egyértelmű. A kérdező nem kicsinyelte mások munkáját. Sok munkakörben az eredményesség objektíven is mérhető. Az alkoholistás hasonlatod meg aztán végképp félrement. De nem tudom hogy minek kell magyarázkodnom. Lehet fiatalabb vagyok egy évvel de láttam már pár dolgot, szóval Te ne becsmérelj. ;)
2014. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10:30


Innen is üdvözlöm a leszavazókat, kívánom, hogy az egész életükben egy multinál trógerkedjetek semmi pénzért és előléptetés mentesen!

2014. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
74%

Kérdező, a munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is odaférjen. A hozzáállásod helyes. Hozz egy minimumot, a fölös energiádat pedig magadra fordítsd.

Majd ha vállalkozó leszel, ráérsz kihajtani a beledet.

2014. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!