Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első éves mechatronika hallgat...

Első éves mechatronika hallgató vagyok, gondolkodom, hogy abbahagyom az iskolát és elmegyek okj-s cnc forgácsolónak és dolgozok itthon 1-2-3 evet és utána kimegyek dolgozni Angliába, mennyire lehet könnyen találni cnc végzettséggel munkát?

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a francnak jelentkeztél akkor egyetemre? Kifizetett rád az állam több 100.000 forintot a semmire - már ha támogatotton vagy.
2015. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és a cnc jobb? az csak rabszolgamunka!
2015. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem ne hagyd ott az egyetemet én is cnc-s vagyok és nem könnyebb vele munkát találni mint más szakmával én is most kezdtem el az egyetemet mint gépészmérnök. meg ahogyan már írták előttem én inkább azt tenném hozzá hogy egy robot meló inkább ugyan is ma egy cnc-s nem csinál mást mint hogy be méri a szerszámot és meg nyomja a zöld gombot( kivéve a nagyon kicsi cégeknél ott neked kell csinálni mindent) a mai cégeknél cad/cam szoftverekkel megtervezik a mérnökök az alkatrészt és hozzá generálja a cnc programot a gép. Nagyon minimális programot kell írni a mai cégeknél. Angliáról meg annyit a mérnököt ott is jobban fizetik mint a sima munkást
2015. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Angliában dolgozó CNC-sként szeretnék hozzászólni, hogy az biztos, hogy a mérnököt jobban fizetik mint a gépbeállítót de egy jó Cam mérnök dolgozott gyártásban. Kellett sajnos 'mérnök' által 'írt' programmal dolgoznom és köszönöm nem kérek belőle többet(a srác szerencsére lelépett másik céghez, de több kárt csinált mint hasznot). Nekem kellett elmagyarázni, hogy ezt így nem lehet mert nem fogja bírni se a szerszám se a gép se az anyag... Csak pislogott. Nyilván ez nem minden mérnökre jellemző, de az összes brit munkatársam azon a véleményen van, hogy csak akkor lehet valaki jó CAM programozó és igazi mérnök aki előtte lehúz x évet gyártásban. Ugyanis amíg nem tudod mi, hogy működik addig hiába mondja a számítógép, hogy az úgy jó lesz, ha csak hátráltatod a gyártást a hitvány programokkal. A másik dolog, hogy nem csak szerszámbemérésből áll egy új munka. A felfogatást is meg kell sokszor csinálni ami új munkáknál nálunk legalábbis nincs megtervezve, van, hogy Neked kell satupofát készítened. Nem egy multinál dolgozom, de nem mondható apró cégnek a maga 80+ alkalmazottjával. Én személy szerint nagyon élvezem amit csinálok és van előrelépési lehetőség. A jövőbeli célom viszont nekem is az, hogy CAM programozó legyek ugyanis valóban jobban fizet mint a gépkezelés és gépbeállítás, de nem igazán hívnám monotonnak vagy unalmasnak. Aki pedig megragad annál a szintnél, hogy annyit bíznak rá, hogy kész beállított gépeknél és munkáknál berakja az alkatrészt és zöld gombot nyomogat az meg is érdemli. Szép napot és sok sikert! Remélem tudtam segíteni :)
2015. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!