Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakmát választottam meg...

A szakmát választottam meg rosszul, vagy csak peches vagyok a munkák terén?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikus vagyok, illetve Debrecenben végzek ha minden jól megy idén, már csak az államvizsga van.


Most értékesítési osztályon fogok dolgozni, s bár dolgoztam már a szakmámban, előreláthatólag itt a többszörösét meg fogom tudni keresni annak, amit informatikusként bárhol ajánlottak.

Voltam interjún a BOSCH-nál is, de amit ajánlottak, azt kiröhögtem a mostani lehetőség mellett. Diploma nélkül fejlesztői osztályon akartak adni 120 nettót, diplomával majd olyan 160-170 nettó körül kaphatnék. Most ennyi lesz az alapbérem, plusz jutalék.


Ahogy számolgattam, nem lesz olyan nehéz elérni a 3-400 nettó/hó fizut.

Ennyit még távlatban sem tudtak ígérni sehol ahol érdeklődtem fejlesztőnek vagy informatikusnak.


Anno úgy voltam vele, hogy szeretem az infót, és még jól is lehet vele keresni, akkor tanulom azt. De így a munkaerőpiacon nagyon nehéz vele bármit is kezdeni, az a tapasztalatom.



2015. dec. 29. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

"plusz jutalék.


Ahogy számolgattam, nem lesz olyan nehéz elérni a 3-400 nettó/hó fizut. "


Térjünk vissza erre a kérdésre akkor, ha már nem csak számolgatsz, hanem tényleg kézben az a havi 300-400... Mert a legtöbb ilyen + jutalékos meló nagyon nem úgy működik a többség számára a valóságban, ahogy a számolgatás mutatja.



Egyébként igen, Te vagy a béna, eddig bárhol megfordultam 120 nettó felett kerestek a windows telepítgető, nyomtató állítgató desksite supportosok minden papír és diploma nélküli fiatal pályakezdő srácok, rendszer mérnökként, programozóként, etcc pedig értelem szerűen ennél masszívan jobban.


Szóval vagy nincs a még meg sem lévő papírod mellé semmilyen valós tudásod (a neuman elvek és a cpu felépítése nem valós tudás), vagy nagyon rossz pozíciókra kopogtattál

2015. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akinek a helyére megyek, azt azért küldték el, mert nem végezte rendesen a munkáját. Az ő nettója olyan 260-270 körül volt így, mikor beszéltem vele. De ő nem is csinálta szívesen a melót, azt mondta nem volt álmai munkája. :/

Én a leírás alapján nagyon is szìvesen csinálnám. Azt már megkaptam átolvasásra.

2015. dec. 29. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az infókat természetesen a cégtől hallottad... Figyelj, én még világon nem láttam olyat, hogy egy jutalékos rendszerű cégnél a felvételkor olyat mondjanak, hogy "nézze uram, a belét kidolgozza, akkor az alap fizetés mellé jó esetben összejöhet még egy 100-as, de ez is csak akkor, ha a saját ügyfélkörét is hozzánk sikerül hoznia", ezzel szemben mindig megy az ámítgatás, hogy az előd láblógázással Ferrarit vett, így a Veyron simán meglesz ha csak napi 2 órát dolgozik a delikvens...



Persze, azt hiszel amit akarsz, ha pedig meglesz a havi nettó 400, akkor mit pörögsz azon, hogy mással mennyire vacakul keresnél, örülj neki!

2015. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy számolgattam, nem lesz olyan nehéz elérni a 3-400 nettó/hó fizut. "


Jo vicc. :)


"De így a munkaerőpiacon nagyon nehéz vele bármit is kezdeni, az a tapasztalatom."


Ha megutsz egy szintet, BP-n hamar elerned vele a netto 400-at, de ehhez sokat kell tanulni. BP-n kivul viszont ezek csillagaszati szamoknak szamitanak meg IT teruleten is. :)

2015. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a többieket tudom megerősíteni.

Természetesen a pályakezdők mindig nagyon lelkesek, és erre a cégek is építenek, amikor toboroznak (magyarul: a naiv fiatalnak ígérnek fűt-fát).


Az értékesítés pedig erősen termékfüggő, mert lehetsz te a legjobb értékesítő, ha a termék nem a legpiacképesebb. Saját szememmel láttam egy külföldi expón, hogy milyen szívás is tud lenni az értékesítők munkája. Kint van a szegmens összes gyártója, ott vannak a vevőjelöltek, az értékesítő próbálja eladni a portékát, erre a vevő: "a Siemens gyártja ebből a legjobbat". Erre az értékesítő mondja, hogy az lehet, de az ő termékük se tud sokkal kevesebbet (paraméterek felsorolása), viszont 25%-kal olcsóbb Siemenstől. Erre a vevőjelölt: "azt lexarom, nekem a legjobb kell". És ez megismétlődött még 10x csak azon a napon.

Szóval, az ilyen helyzeteket is kell tudni kezelni. Illetve, mint láthatod, a konkurencia termékeit is jó ha majdnem annyira ismered, mint a sajátodat.


Aztán kb. 1 év múlva fog előjönni nálad is a "pályaelhagyók dilemmája". Egyszer elkezdesz azon gondolkodni, hogy mit keresel te ott mérnökinfósként, hiszen ide marketinges tudás kell főleg és csak minimális MI-s. Ezután rájössz, hogy szépen lassan elavul a tudásod, gyakorlatilag feleslegesen tanultál az egyetemen sok mindent és ha még pár évet töltesz a salesen, akkor az egyetemről frissen kikerült mérnökinfósoknak is több esélyük lesz melót találni (szakmán belül), mert u.az a tudásotok, csak nekik frissebb.


Viszont nem akarlak elkedvteleníteni, nem az volt a célom. Csak gondoltam, hogy megosztom a saját tapasztalatomat (igaz, én tök más területeken mozgok). Annak idején én se gondoltam volna, hogy a kezdés után 1 évvel már egy totál más helyen fogok dolgozni, mely immár az eredeti végzettségemnek megfelelő.

2015. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mérnökinfósként multinál 160-170 nettó a reális kezdőfizu. Sok más mérnöki pozíciónál is hasonlóra lehet számítani. Én az egyetemen a fizetésekkel kapcsolatban annyit tanultam meg, hogy irreálisan magasak az elvárások és sokan álomvilágban élnek. Ha te tényleg azt hitted, hogy kilépsz az egyetemről és 300 nettót keresel a szakmádban, akkor ez rád is vonatkozik. Nyilván tapasztalattal, 2-3 év munkaviszony után már inkább elérhető és túlszárnyalható az a 300-400 ezer. Ha nem vállalod pár évig a melót sz_r fizuért, és helyette mással foglalkozol ami épp jobban fizet, akkor sokkal nehezebb lesz visszatérni a szakmádhoz.


"Ennyit még távlatban sem tudtak ígérni sehol ahol érdeklődtem fejlesztőnek vagy informatikusnak. "


Érdekes interjúk lehettek, ahol rákérdezték, hogy fogsz-e belátható időn belül 4 kilót keresni. :D Ez mutatja, hogy fogalmad sincs a munkaerőpiaci értékedtől. Tapasztalt mérnökként, multinál, középvezetőként nem nagy durranás 400 ezer nettó.

2016. jan. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!