Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen sofőr munkák vannak?

Milyen sofőr munkák vannak?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategóriaba raktam.


Szóval arra lennék kiváncsi hogy milyen viszonylag jól fizető sofőr munkák vannak. (Havi 150+, tehát nem pizzafutár vagy ilyesmire gondolok) Még fiatal vagyok de a vezetés a mindenem és szeretnék ebben szakmában elhelyezkedni. Nincs éretségim. Jelenleg édesapámmal dolgozok (autószerelés) viszont nem szeretem csinálni és a vezetés érdekel a legjobban. Lehetőleg belföldi sofőr munka érdekelne de külföld is szóba jöhet.19 éves vagyok(majdnem 20).Egyenlőre csak B kategóriás jogsim van de az induló pénzemet mindenkép a jogosítványok megszerzésére fogom fordítani.( tehát ezek után tervezném a sofőr munkát)

A lényeg tehát hogy minnél több sofőr munkát ha tudnátok írni, fizetéssel, munkaidővel , követelményekkel stb.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2015. dec. 29. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

pedig jelen információk szerint nem sok esélyed van ilyen feltételekkel munkát találni.


egyrészt ha 19 vagy, akkor gondolom van egy 1-2 éves kezdő jogsid.

sok helyre legalább 3-5 éves vezetési tapasztalat az elvárás, a normálisabb helyekre, ahol ugye adnak alád autót. ez is régiófüggő, dunántúlon több ilyen lehetőség van, mint a keleti országrészben.


egyedül a pizzafutárság olyan, ahol telibesz_rják, milyen tapasztalataid vannak, hisz 99%-ban saját járműt kérnek, és minden felelősség a tiéd, ha nem viszed ki, nem veszik át, ráborul az öntet stb. te fizeted ki úgyis.

viszont mivel rajtad múlik minden, így itt meg is tudod keresni a nettó 150ezret kb. 15 nap munkával, ha olyan helyre kerülsz, ahol tudsz ennyit dolgozni egy hónapban.


másik dolog megint a korodra visszavezethető. nem vesznek komolyan. B kat. jogosítványa 10ből 8 embernek biztos van, így ha jelentkezik egy 30-35 évnél idősebb ember is, akinek van már élet és munkatapasztalata, sokkal hamarabb felveszik, mint téged. pláne, ha még családja is van, akkor inkább azt támogatják, nem a te jogosítványszerzésedet.


én 23 vagyok, és én is jelentkeztem nemrég egy cukrászdai áruterítő állásra, elbeszélgettünk a tulajjal, mégsem engem választott...nagyon valószínű, hogy ezért.



esetleg tudsz még nemzetközi furgonozással ennyit keresni, ha kifizetnek, hisz nulla gyakorlattal itt is csak olyat találnál, akinek csak az a lényeg, hogy a fuvart valaki teljesítse, és neki ebből pénze legyen...a munkavállaló nem érdekli őket. egy életre megunnád a vezetést nulla pihenőidővel, és meghatározhatatlan hazaérkezéssel. minden hirdetésben megígérik, hogy 3 hétnél tovább nem tartózkodsz kinn...aztán persze ha épp x helyről nincs haza fuvar, akkor mégse jössz haza...kivéve, ha megunod, és otthagyod az autót, és hazastoppolsz, mert hát üresen nem jön haza az autó.

2015. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy nem most akarok ilyennel foglalkozni. Hanem miután megszereztem teherautóra és kamionra is a jogsimat. Azthiszem 21 év alatt azokat el se kezdhetem. Szóval ezek után szeretnék sofőr lenni.
2015. dec. 30. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
jah, én úgy vettem le, hogy ameddig nincs meg a nagyobb jogsi, addig keresel valamit.
2015. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem dehogy...


Na szóval majd ha már meglesznek a jogsik , akkor érdekelne ilyen fuvaros munka leginkább. Tehát ez a vagy megyek valamiért vagy én viszek valamit. Ilyen kategoriában érdekelnének cégek, fizetések stb.

2015. dec. 30. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, a kamion illetve teherautósofőr is hiányszakma belföldön illetve külföldön is. Szerezd meg a jogsit, itthon kezdd el a pályafutásod kezdőként, utána úgyis mész magadtól külföldre, ahol szintén könnyen találsz munkát jó fizetésért. Persze nyilván van különbség a belföldi napi ingázós fuvar és a külföldi cég nemzetközi fuvarjai között fizetésben.
2016. jan. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Esetleg tudsz mondani cégeket? Akiknél kezdőként érdemes probálkozni.

2016. jan. 2. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!