Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali hatállyal el lehet...

Azonnali hatállyal el lehet küldeni valakit úgy hogy a cég arra alapoz úgyse megy senki bíróságra? A kirúgűs jogtalan de gondolják 10ből 9 ember úgyse megy bíróságra.

Figyelt kérdés

A munkahelyemen elkezdték már szept elején kirúgdalni az embereket azonnali hatállyal. Azóta is megy a dara egyesével. Indoklás semmi, behív a főnök az irodába felmondás itt az utolsó pénz vedd a kabátod, ennyi.

Tudja mindenki hogy ez jogtalan a cég se ad még a jogszerűség látszatára se pl felmondás írásban sincs.

Egyszerűen arra alapoz hogy úgyse megy senki bíróságra mert minimálbéres állások nem igazán éri meg. És tényleg nem, eddig senki se ment bíróságra. Mindenki anyázik, fogadkozik hogy na majd jogász meg bíróság stb aztán persze semmi.

Ilyen egyszerű lenne? A cég úgy gondolja a cégnél levő betanított melósoktól akik eleve a béka segge alatt vannak anyagilag (meg néha agyilag is, alkeszek pl) úgyse telik annyi hogy bíróságra vigye az ügyet. Ahhoz segg/nyúl/birka gondolják. És jól gondolják.

Csak a pofájuk jár, vicsorgni azt tudnak de aztán semmi.

Ennyi lenne?


2016. jan. 2. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor menjen bíróságra a melós mégis? Munkát kell keresni és dolgoznia kell különben éhen hal.


Egyébként miért rugdossák ki őket?

2016. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azonnali hatállyal el lehet küldeni valakit úgy hogy a cég arra alapoz úgyse megy senki bíróságra?"

Igen. Bárkit el lehet küldeni azonnali hatállyal, persze az nem feltétlenül lesz jogszerű. Hivatalból viszont senki nem vizsgálja ezt, ezért ha a munkavállaló nem fordul bírósághoz, akkor azzal elfogadja a felmondást.


"Tudja mindenki hogy ez jogtalan a cég se ad még a jogszerűség látszatára se pl felmondás írásban sincs."

Amíg nincs írásbeli felmondás, addig a munkaszerződés él. Tehát fizetésre is jogosult a munkavállaló.


Mondjuk azt nem értem, miért van ennyi birka, aki ezt ilyen szinten tűri. A bíróságon is lehet teljes költségmentességet kérni, vagyis 0 forintot fizet az ügy lebonyolításáért. De nem véletlenül mer kockáztatni a cég sem.

2016. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem még nyáron rúgtak ki hasonlóan, azóta is fizetnek. Pedig még bíróságon se voltam.
2016. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, mivel totálisan törvénytelen (tehát jogellenes) a munkaviszony megszüntetése a munkáltató részéről.

Bíróságon sima ügy lenne..., és minimálbéres dolgozóknál még "költségmentes" is.


Azonnali hatályú felmondást írásban kell megtenni, és alaposan megindokolni. Kivéve, ha még próbaidő alatt lépi meg a munkáltató.

Sőt! Még a jogorvoslati lehetőségeket is bele kell írni, mert ha a dolgozó nem ért vele egyet, tudnia kell, hogy milyen jogi lehetőségei vannak.


Én simán mennék bíróságra, ha végkielégítésre, felmondási időre járó távolléti díjra nem is lennék jogosult, azért erkölcsi kártérítést kérnék minimum 500 ezer forint összegben. :)

2016. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na látod mégis jól játszik ez a cég. Leírod hogy mihez lenne joguk, és mit kaphatnának a dolgozók HA! De nincs ha, mert akkora seggek akkora birkák hogy semmi se lesz.

A cég meg hátradől röhög egyet és rúgja ki a köv embert. Nem fizet az semmit nem tart az be semmit és lám mi baja lesz belőle. Semmi.

nem kell hozzá más csak segg birka dolgozók és ez meg adott.

2016. jan. 3. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!