Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül is lehet...

Diploma nélkül is lehet sikeres az ember? Lehet diploma nélkül, sikert, karriert elérni?

Figyelt kérdés

Mondanátok nekem olyan emberek akik úgy futottak be a saját területükön, hogy nincs felsőfokú végzettségük?


mert nekem úgy tűnik, hogy diplomával minden könnyebb.

Sikeresebbek, több és jobb lehetőségük van ráadásul más területen is tudják kamatoztatni.

Én meg buta vagyok az egyetemhez :-)


Vannak olyanok akik diploma nélkül is nagyon alkottak vagy elérték ami akartak?


Vállalkozók,színészek,akárki-magyar és nemzetközi.

Világ körüli utak más országokat bemutató műsorok házigazdája lehet valaki diploma nélkül?

Tudós,kutató,felfedező?

Lehetséges még egyáltalán,van esély még a mai világban ilyesmire?


Gerrald Durell tudtommal nem rendelkezett diplomával mégis nemzetközileg elismert tekintély lett a maga területén. De ez nem most volt.


Lassan mindenhez diploma kell :-( akinek nincs annak meg jut a morzsa.

Értem, hogy van jól fizető (hiány)szakma csak amíg ő szakmunkás addig a másik értelmiségi !

Mindenre több a lehetősége !!!!



2015. dec. 23. 23:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%
Kevered a diplomát a szaktudással és talpraesettséggel.
2015. dec. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
65%

"Értem, hogy van jól fizető (hiány)szakma csak amíg ő szakmunkás addig a másik értelmiségi ! "

Hogy értve mindenre több a lehetősége? Ez egyáltalán nem igaz, egy jó szaktudással és egy kis talpraesettséggel ha létrehozol egy vállalkozást elképesztően jól lehet keresni. Több ismerősömnek még érettségije sincs, de mégis milliókat keresnek.

2015. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
68%
Steve Jobs! Neki bejött!
2015. dec. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

ha valakinek van egy jó ötlete, amit még más nem lőtt el, azt a területet körüljárja, tapasztalatokat gyűjt, majd belevág, akkor az nincs végzettséghez kötve.


manapság már inkább ez a trend, a mindenféle startup-ok beindítása. itthon is van sok hülyeségre igény.


[link]


nem is gondolná az ember, hogy van piaca a friss, hidegen préselt 100%-os gyümölcsleveknek, pláne ha fél litert 1000 Ft-ért adnak.


ehhez csak annyi befektetés kell, hogy előbb vegyél fél millió körül egy présgépet, beszerezd a szükséges engedélyeket, meg csinálj neki egy kis hírverést.


biztosan egészségesebb, mint a bolti 100%-os cuccok, meg mert azok nem frissek, de azért én mondjuk nem feltétlenül vennék csak ezért...ennek ellenére viszont rengeteg ilyen ultraegészségcentrikus ember él, akik akár a dupláját is kifizetnék...na meg hát persze jót is tesz az imidzsüknek, ha az ismerőseik tudják, hogy ő ilyen drága cuccokat vesz...


és ehhez a bizniszhez nem kellett olyan nagyon sok ész, vagy épp végzettség. csak egy ötlet meg némi tőke.

2015. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

"és ehhez a bizniszhez nem kellett olyan nagyon sok ész, vagy épp végzettség. csak egy ötlet meg némi tőke."


ez óriási tévhit! nem az a fajta ész kell egy vállalkozáshoz mint ami egy diplomához, de elég sok ész kell egy sikeres üzlethez.

2015. dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi 2 évben közmunkáról közmunkára járok 2 diplomával, a párom középfokú végzettséggel 3x annyit keres és stabil munkahelye van, ahol számítanak rá, elismerik a munkáját.
2015. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
5-ös, jó persze, ez így igaz. egy vállalkozás irányításához is kell ész, és üzleti érzék, ezt kihagytam, én csak arra tértem ki, hogy diplomához vagy bármiféle iskolai végzettséghez nem kötött a siker.
2015. dec. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet sajnos, kizárt dolog. Diploma nélkül csak a szalag mellé leszel jó, egy összeszerelő üzemben. Az életed sivár lesz, olyan leszel mint egy robot.


A cinizmust félretéve, süt rólad, hogy milyen kisebbségi komplexusod van amiatt, hogy nem tudsz vagy nem tudtál diplomát szerezni. Szerencsére nem (csak) ettől lesz valaki értékes, sikeres, stb. A skála másik végén az az ember áll, aki abban látja műveltségét, zsenialitását és egyáltalán a biztos jövőt, hogy főiskolára jár/járt, pedig igazából segghülye.


Hidd el, nem attól leszel sikeres, hogy más, ismertebb emberek életével példálózol. Ez maximum önigazolás, csak azt hiszed, hogy előrébb vagy tőle, pedig nem. A válasz nyilvánvalóan igen, lehet karriered és lehetsz sikeres diploma nélkül, de inkább arra fordítsd az idődet, hogy kitalálod hogyan.

2015. dec. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Talpraesettség nincs.


Nem önigazolást keresek csak kíváncsi vagyok.

Ige, kevesebbnek érzem magam diploma nélkül, de valószínű ha lenne se lenne jobb az önbecsülésem.


Azt nehéz lenyelni,hogy kevés vagyok hozzá, az egyetemhez. Pedig ott tuti több mindent találnék ami érdekel. Egyetemen belül is vannak lehetőségek sok más ismeretanyagot megszerezni,külföld, stb.


Nem csak arra nem jöttem rá, hogyan lehetnék sikeres,de még csak az sincs meg, hogy merre induljak.


Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy kik azok akik magsra jutottak diploma nélkül

2015. dec. 29. 16:41
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dolgozik olyan programozó, akinek nincs papírja semmiről. 400 nettót keres. Eléggé érti a dolgát.
2015. dec. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!