Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetértetek azzal a gondolatt...

Egyetértetek azzal a gondolattal, hogy a diploma azt a célt szolgálja hogy valakiből jó alkalmazott legyen? A sikeres élet nem függ össze a diplomák számától és milyenaégétől?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam ezeket a gondolatokat, ès ha jobban belegondolok teljesen igaz. Nyìlván ahhoz h valaki sikeres ès elismert legyen, ahhoz elengedhetetlen az hogy az adott területhez piszkosul èrtsen ès okos legyen, tudjon kiválóan kommunikálni,sikerre tudja vinni az ötleteit ès legyen kreativ. Viszont ehhez nem feltètlenül szüksèges diploma elvileg. Ti hogy gondoljátok ezt? Csak diplomával lehet sikeres valaki?

2016. jan. 4. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Diploma nem kell, tudás igen aminek az alapjait legegyszerűbben talán iskolában lehet megszerezni. Maga a papír még azt sem garantálja hogy jó alkalmazott legyél.
2016. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Területtől függ. Nagyon szélsőséges példa: diploma nélkül senkiből nem lesz sikeres orvos. Azaz vannak olyan szakmám, ami egyetem nélkül nem megy.
2016. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyìlván nem az orvosokra, tanárokra gondoltam, ahová egyèrtelműen szüksèges a diploma...........
2016. jan. 4. 22:06
 4/13 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam, hogy pl. Cègtulajdonos,vállalkozó, elismert pènzügyi szakember, sikeres programozó,fejlesztő, menedzser, hìres marketinges,márka alapìtó stb... Tehát ahova kell iszonyat nagy tudás, viszont talán diploma nèlkül is lehetsèges, vagy úgy lehetsèges h egèsz más területen suerzett valaki diplomát

Mit gondoltok?

2016. jan. 4. 22:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Összes oktatási intézmény úgy nevel, hogy jó alkalmazott legyél.


Én pl sok iskolában jártam, mindenhol elhangzott, hogy X helyen ennyit fognak fizetni, de hogy vállalkozó legyél és hogyan építsd ezt fel úgy, hogy ne dögölj bele, arról 1x se esett szó!

2016. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A papír a munkakereséshez nagyon fontos. Egy cégnél az önéletrajzod nézik és a végzettségeidet. Képtelenség felmérni egy fél órás interjú alatt egy személy valódi tudását, tanulékonyságát, szorgalmát, stb.

Én nem vagyok diplomás, és tudom, hogy még interjúra sem lett volna esélyem a cégnél ahol dolgozom, de családi kapcsolaton keresztül bekerültem, és pont ugyanúgy végzem a munkám, mint a diplomás kollégák. Épp ma vicceltem vele, hogy felmondok, és a főnököm mondta, hogy nem enged el, még poénból ki is kereste nekem, hogy milyen kevés munkanélkülni segélyt kapnék.

Az meg megint más kérdés, hogy ki számít nálad sikeresnek? Aki jól keres? Mert annak pl semmi köze a végzettséghez. Sógorom egyéni vállalkozó festő szakmunkás, és fixen legalább a dupláját keresi mint én, aki irodában ül, idegen nyelven dolgozik, és valamikor mérnöknek tanult.

2016. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszeru bizonyitani az allitasod: nezz meg 100 szerinted sikeres embert, es szamold ossze hanynak van diplomaja.


Azoknak akiket en tartok sikeresnek, 99%-ban van diplomaja, vagy nagyon jo egyetemre jart, de otthagyta mert megvolt neki mar akkor a cege.


Az egyetem nem alkalmazottnak nevel, ez egy baromsag. Az egyetem arra tanit, hogy kell sok informaciot rendszerezni, atlatni, megerteni, megtanulni, ha szukseges. Es persze egy szuro is egyben: akinek van diplomaja az nagy valoszinuseggel jobb kepessegu, gyorsabb felfogasu mint az akinek nincs.


Kicsit onigazolasnak erzem egyebkent a kerdesed.

2016. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jogi egyetemre ès gazdasági szakra járok. Emellett beszèlek 3 nyelven. Igazából időpazarlásnak èrzem az egyetemet, mert simán meglehet őket tanulni előadások ès felesleges òrák nèlkül is. Csak elmenni dolgozni 2 szak mellett nem túl kivitelezhető.

Igazából úgy gondolom h cseszheti az a tudását aki nem tudja kamatoztatni azt, ès èrvènyesìteni. Ès sok ilyet ismerek.

Nem tudom más is èrezte e már igy magát egyetemmel kapcsolatban. Szerintem a kapcsolatok ès a gyakorlat többet számìt.


De èrdekelnek mások vèlemènye is

2016. jan. 4. 23:04
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem a kapcsolatok ès a gyakorlat többet számìt. "


Nem. Ezek is kellenek, de nem elegendoek.


Amugy nem kotelezo egyetemre jarni, hagyd ott, aztan csinalj egy ceget. Ha tehetseges vagy, menni fog.


Az egyetemi vegzettseg nem tart vissza semmitol, sot rengeteget ad, amire egesz eletedben epiteni tudsz.

2016. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez így szép és jó, csak közben nézzél körül a legsikeresebb üzletemberek között és meglátod, hogy a többségnek van diplomája, legalábbis járt egyetemre és maximum menet közben hagyta félbe, mert sikeres lett közben. De ezen felül ott a kapcsolati tőke, a legjobb példa erre szinte az összes nagy IT cég. Rengeteget egyetemen kialakult baráti körök indították.

Illetve sok esetben nem is akármilyen egyetemekről beszélünk, hanem a legjobbakról.


Persze nem feltétel, de hatványozottan növekszik az esélyed a sikerre, ha egyetemre jársz, és ahogy céloztam is, az egyetem és egyetem között is nagy eltérés van. Nem mindegy, hogy egy eldugott Kelet-Európai főiskolára vagy a Yale-re jársz.

2016. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!