Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól tudom, hogy a túlórapénz...

Jól tudom, hogy a túlórapénz nem főnöki döntés függvénye, hanem a fizetésből számolandó ki pótlékkal? Vagyis nem úgy van hogy kapsz amennyit kapsz és örülj neki?

Figyelt kérdés

A munkahelyen az a rendszer megy, hogy túlórát rendelnek el és a főnök hasára üt és közli: 500 a túlórapénz. Majd nagykegyesen hogy lássuk milyen jó ember is ő, közli: na jó legyen 600. Az 5 és a 6 is röhejes pénz egyébként, a mekiben többet adnak a takony kamaszoknak suli mellett.


De eleve nonszensz a rendszer mert ha jól tudom a túlórapénz nem főnöki döntés függvénye, hanem jogszabályban rögzített. Van egy szerződéses havi munkaidőm (40ó /hét, 160 ó/hó)erre kapom a fizetést, órabérem kiszámolandó, erre jön a jogszabályban rögzített túlórapótlék és annyi amennyi, se több se kevesebb. Nem hasra ütünk és legyen 600. Röhej.


Ezt jól tudom?


Csak az a kérdés mit tehetek? Mert van egy oylan érzésem ha én kinyomtatom a jogszabályt és melléírom nekem mennyi a túlórapénzem /ó és ezt a főnök elé teszem annak egy vége lehet: tolhatom a biciklit. Sztem tudja az a jogszabályt csak arra számít a mezei melósnak jobban kell az állása mint ezen vitatkozzon és inkább kussol és megtartja az állását mint kiharcolja a helyes túlórapénzt EGYSZER, aztán ki lesz rúgva.


2016. jan. 5. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Már ott kezdődik a probléma hogy te sem vagy tisztában a dolgokkal. Ha a jogszabályokat nem is tudod azért azt illene tudni hogy mi áll a munkaszerződésedben meg a kollektív szerződésben. Ez kb olyan mintha úgy akarnál autót vezetni hogy azt se tudod merről kell beszállni.
2016. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól tudod, és jól látod a lehetőségeid is. Nagy cégnél ilyen esetben tudhat eredményesen fellépni a szakszervezet.
2016. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"hogy mi áll a munkaszerződésedben meg a kollektív szerződésben"


Pontosan tudom mi áll a szerződésben és NINCS kollektív szertződés.

A szerződésen egy 1 OLDALAS dokumentum, munkaköri leírásom és semmi egyebem NINCS!!!Se nekem se senkinek a cégnél.

A szerződés ezt tartalmazza személyes adatok éves alapszabadság éves kieg szab (évek után) munkavégzés helye cím munkaidő napi 8 óra heti 5 nap, havi 20 mnap. Ennyi.

ÉS fizetés btto.

Na erre mondj valami szuperbölcset.

Ja és hol van ilyen szerződés? valami zugkáefténél? Hát nem.

Egy alapítványi iskolában mely kiemelten közhazsnú szervezet is egyben (fenntartó) és az EMMI okt jogásza is látta (és jóváhagyta!!!)a szerződéseket.

2016. jan. 5. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Takony kamasz?


Mekkora úr itt valaki...

2016. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egy ilyen munkaszerződés jogilag teljesen oké.

az, hogy nincs munkaköri már nem oké.


A túlórák elrendelésének feltételeit és az arra járó pótlékokat pedig a törvény írja alá. De te is tudod, hogyha ugatsz repülsz.

2016. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj, te az a hülye tanár vagy, aki hetekig itt mocskolódott a sulija miatt.

Így még szebb a takony a szádból...

2016. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az ilyen munkavállalókat át is kell vágni. Megérdemlik a sorsuk
2016. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"az ilyen munkavállalókat át is kell vágni"


És mit tegyenek az "ilyen" munkavállalók? Várom az instrukciókat! Nem csak nekem kell, ezen a helyen van még vagy 20 ember ugyanebben a cipőben, őket is nagyon érdekli!


Szóval kérlek homályosíts fel mit tegyek. De van egy feltétel, az a feltétel hogy még másnap is legyen állásom.

Így gondolkozz. Szóval azt hogy mondjak nemet, szóba se jöhet.

2016. jan. 6. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!