Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőkép Magyarországnak? Egy...

Jövőkép Magyarországnak? Egy család összes tagja külföldön aki meg még nem, az is oda készül?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtató. Átlag magyar család. 2 szülő két gyerek. Apa: szülész nőgyógyász évek óta Angliában. Testvérem informatikus évek óta Németországban. Anya ápolónő, évente több hónapot tölt Ausztriában nővérként és állandóan hívják, maradjon véglegesen, az itthoni pénz 4x ugyanaz a munka jobb feltételek.

Egy ok miatt nem mond igent még: mert én középiskolás vagyok és nem akar itthagyni egyedül. De ennek is vége, mert végzős vagyok és a hannoveri Leibniz Universität –re adtam be a jelentkezést és fel is vettek már az az érettségit kell elismertetnem ha meglesz.

És akkor én is megyek, a bátyám Hannoverben van évek óta.


És akkor ennyi. Egy teljes magyar család külföldön és esze ágában sincsen senkinek visszajönni. Hova? Ide? Röhej.

És még azt se lehet mondani hogy dologtalan iskolázatlan semmirekellő emberek lennénk, nem kár értünk. Ilyet csak egy narancszombi mondhat aki a Dakota Főkirály és Birodalma álláspontját akarja agyatlanul védeni.


2016. jan. 6. 17:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Örülj hogy elmenekülhetsz innen. Irigyellek, hogy neked ennyire egyenesben van az életed. :)
2016. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De azt azért elmondom hogy van olyan rokonunk sőt apának van olyan volt kollegája aki nem áll szóba velünk többet mert mocskos idegenszívűek, hazaárulók, menjetek, takarodjatok szöveggel szitkozódik.
2016. jan. 6. 18:08
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja és azért ezt nem menekülésnek tartom. Egyszerűen olyan ez mint egy kényelmetlen ruha ami még drága is. Hát hülye leszek megvenni.
2016. jan. 6. 18:09
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
A nyomorúság beszél csak belőlük, mert nincs eszük vagy merszük hozzá, hogy valamivel többet kihozzanak a saját életükből.
2016. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én az évem nagy részét Magyarországon töltöm, mert szerencsére megtehetem, de ha a munkámat/fizetésemet befolyásolná, hogy földrajzilag hol vagyok, akkor lehet, hogy előbb-utóbb én is tipliznék.
2016. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Nekem nagy családom van, és nálunk is kétharmad külföldön van. Kettő testvérem már állampolgár is lett az adott országban, és másik kettő is afelé halad. Már 4 unokahugom/öcsém van, akik nem értenek magyarul. Nagyon hasonlít ez az egész 56-ra, sok 56-os ismerős, rokon van USA-ban és Kanadában, ott is sokszor a gyerekek/unokák már egyáltalán nem tudnak magyarul. Például a saját unokatestvéreim sem.

Nekem személy szerint nincs ezzel semmi bajom, én is próbálkoztam 2 évet Angliában, de nem vált be. Most itthon éldegélek szerényen, különösebb célok nélkül. Hiába látom, hogy a testvéreim sokkal jobban élnek, és sokkal szebb helyeken laknak, jelenleg közömbösen állok a dologhoz.

2016. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én osztrák határ menti városból származom, a barátaim 90% mind kint dolgozik, nagyon ritka aki nem. Én kint élek Bécsben, itt lassan több magyarországi barátom lesz mint otthon, itt él öcsém is.

A szüleim szinte kérték hogy menjünk, mert nem jöttünk egy milliomos családból, nem rakták alánk a lakást, stb és tudták hogy otthon csak 1 helyben toporog az életünk.

És nem csak a pénz, de a körülmények is jobbak. Igaz, mindig szívesen és sokszor megyünk haza, de ott élni sajnos nem lehet.

2016. jan. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én szeretek itthon élni, családom nagy része is itthon él. Persze jó néha külföldön kirándulni de az elég is.
2016. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Hát a családom is szeretne itthon élni.

De amíg szarért húgyért dolgoztatnák őket (vagy még azért se... ld aki még ilyen állást se talál) akkor nem kérdés hogy nem szarozik itt retekországban hanem kihúz külföldre.

2016. jan. 7. 11:37
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem retek az ország. Nekem jelenlegi és előző munkahelyemen is több külföldi kollégám volt és van. Ha ők nyugatról ide jönnek dolgozni akkor annyira rossz itt se lehet.


Inkább arról van szó szerintem, hogy kinek ez és kinek az az ország, város szimpatikusabb. Megélni itt Magyarországon is lehet, azzal szerintem nincs gond. De érthető ha valaki másik országba szeret bele.

2016. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!