Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőkép Magyarországnak? Egy...

Jövőkép Magyarországnak? Egy család összes tagja külföldön aki meg még nem, az is oda készül?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtató. Átlag magyar család. 2 szülő két gyerek. Apa: szülész nőgyógyász évek óta Angliában. Testvérem informatikus évek óta Németországban. Anya ápolónő, évente több hónapot tölt Ausztriában nővérként és állandóan hívják, maradjon véglegesen, az itthoni pénz 4x ugyanaz a munka jobb feltételek.

Egy ok miatt nem mond igent még: mert én középiskolás vagyok és nem akar itthagyni egyedül. De ennek is vége, mert végzős vagyok és a hannoveri Leibniz Universität –re adtam be a jelentkezést és fel is vettek már az az érettségit kell elismertetnem ha meglesz.

És akkor én is megyek, a bátyám Hannoverben van évek óta.


És akkor ennyi. Egy teljes magyar család külföldön és esze ágában sincsen senkinek visszajönni. Hova? Ide? Röhej.

És még azt se lehet mondani hogy dologtalan iskolázatlan semmirekellő emberek lennénk, nem kár értünk. Ilyet csak egy narancszombi mondhat aki a Dakota Főkirály és Birodalma álláspontját akarja agyatlanul védeni.


2016. jan. 6. 17:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezzel vitatkoznék.

Bármikor ha szóba kerül egy osztràkkal a magyarországi helyzet szinte nem hiszik el hogy otthon 3-400€ fizetések vannak teljes munkaidőben és a megélhetés szinte hasonló.

2016. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

@18:19


Nem tudom hogy neked milyen munkahelyed van, de a leírásod olyan mintha te valami más alternatív dimenzióba élnél.

2016. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Apám úgy utálja Angliát mint a szart. Meg is mondja. Dugig van midnenféle nem ma barnult nációval, fehér embert ott lassan alig látni. De hát hazavisz havonta forintra átszámolva bőven millió felett.


Tesón szereti Németotszágot.

2016. jan. 8. 08:40
 14/25 anonim ***** válasza:
Hát azért nem 300-400 euró az átlag itthon sem. Nem értem ezt az alternatív dimenzióban élést.
2016. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

@10:38


Igen, a politikusok és egyéb köztörvényes bűnözők keresete eléggé felhúzza a statisztikákat, de sok ember már az 500 euros fizetés hallatán is hüledezik, pedig nyilván ez se sok pénz...

2016. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Aki ért valamihez és van piacképes szaktudása, beszél nyelveket stb. az nem 500 eurót fog keresni Magyarországon sem.


Az uralkodó politikai "elit" és az átlagra jellemző balkáni mentalitás miatt már inkább itt hagynám az országot.

2016. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A semmilyen tudással nem rendlkezőket természetesen nálunk még kevésbé fizetik meg, mint tőlunk nyugatabbra, mert sok van belőlük. Ettől függetlenül "átlagember"-nek én 2016-ban Európában nem a nyelveket nem beszélő, semmihez nem értő proli réteget venném.


Ez egy harmadik világ-beli országban még elfogadható, mint "átlagember", de nem egy olyan helyen, ahol ingyenes köz-és felsőoktatás, kontinensen belül szabad mozgás és nagysebességű internet van.

2016. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Ettől függetlenül "átlagember"-nek én 2016-ban Európában nem a nyelveket nem beszélő, semmihez nem értő "


Igazad van. Európában nem ez az átlag. De Magyarországon igen, azért is mert Mo. nem Európa. Mo. az Balkán. Vagy még az se.

Csak meg kell nézni mi zajlik most is Simicska ügyben. Eg ybanánköztársaságban vannak ilyenek.

2016. jan. 8. 11:53
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha az ember Simicskaval foglalkozás helyett mondjuk nyelvet tanul akkor itthon se 500 eurót fog kapni.
2016. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

@12:32


Ezzel a demagóg hozzáállással akár te is elmehetnél politikusnak.

2016. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!