Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionozni szeretnék milyen...

Kamionozni szeretnék milyen típusú vizsgák kellenek és jogosítványok + van-e értelme bele kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a kamionozással foglalkozni . Tudom ,hogy elég drágák a papírok azonban nem tudom pontos árukat és szükséges típusaikat. 17 éves vagyok . Sokan mondják ,hogy nagyon sokat van oda a kamionos nehéz az élete , de én ettől függetlenül ezt a szakmát szeretném választani és "támogatókat" keresek akik elmagyarázzák a szakma jelenlegi helyzetét. Milyen nehezen találnék állást ha most akarnék elhelyezkedni kezdőként? Mennyire nehéz kijutni külföldi céghez dolgozni?

2016. jan. 6. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
keress rá youtubon: st22-lacika
2016. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szükséged van PÁV vizsgára, 8000 Ft.

B kategóriás jogsi: 120000 Ft.

C-s jogsi: 200000 Ft.

E-s jogsi (CE): 120000 Ft.

GKI (teherautós változat): 120-130 ezer Ft.


Ez összesen kb. 578 ezer Ft. Ennyiből ki lehet hozni. Ehhez csak a járulékos költségek jönnek, pl. ha Budapesttől 200 km-re laksz, fel kell utaznod a PÁV-hoz, mert az csak Budapesten van stb.


Az azért téves, amikor valaki dobálózik számokkal, hogy "hát ha valaki el akarja kezdeni a szakmát, egy milla!", sőt, valaki másfél millióval is példálózik. És amikor belekötök, hogy az nem annyi, jönnek azzal, hogy persze, adjam még hozzá a D-s jogsit meg az ADR-t meg a franckarikát. A kérdező kamionozni szeretne, ehhez pedig nem kell D (busz), és ADR is felesleges, csak a baj van vele. Ha van, akkor is ma inkább jobb eltitkolni.


Állást kb. egyből találsz, akár belföldön, akár nemzetközi viszonylatban, csak sok a lehúzós maszek. Érdemesebb egy nagyobb cégnél kezdeni, ahol elnézik neked, ha kicsit esetlenül csinálod a dolgokat az elején. :) De olyan, hogy ilyen papírokkal valaki munkanélküli legyen, az kizárt, akkora a gépkocsivezető-hiány.


Érdemes a PÁV-vizsgálattal kezdeni, ehhez PÁV3 esetén nincs szükség nem kezdő vezetői engedélyre, csak érvényes 2. csoportú orvosi alkalmassági papírra. Olcsó vizsgálat, viszont ha ez nem sikerül, belföldön nem fognak alkalmazni. Bár miért ne sikerülne, csak érted, ha a végére hagyod, kiadtál 570 ezer Ft-ot, aztán a végén azt mondják, elutasítva. Egyszer lehet fellebbezni, utána két évig nem lehet újra próbálkozni. De azért általában sikerülni szokott az embereknek.


Sok sikert, de gondold jól át. Kutya egy világ ez...

2016. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent!
2016. jan. 16. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!